İçişleri Bakanı Soylu: Suriye ve Irak’ı teröristlerden temizlemeyen namerttir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da gerçekleştirdiği seçim çalışmaları kapsamında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin terörle çabasına değinerek, Suriye ve Irak’ı teröristlerden temizlemeyenleri ‘namert’ olarak nitelendirdi. Ayrıyeten, Türkiye’nin en güçlü petrol yatağına ulaşıldığı muştusunu de verdi ve geleceğin Türkiyesi’nin gençlerin olacağını belirtti.

İçişleri Bakanı Soylu: Suriye ve Irak’ı teröristlerden temizlemeyen namerttir
Yayınlama: 03.05.2023
6
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Nasıl dağları teröristlerden temizlemişsek Suriye’yi de Irak’ı da teröristlerden temizlemeyen namerttir. Evvelce Gabar Dağı’nda terörist vardı. Artık tam 6 aydır 8 bin 900 varil petrol çıkıyor oradan. Geçen gece bir müjde geldi. Dediler ki Türkiye’nin en varlıklı petrol yatağına ulaştık. Suudi Arabistan kalitesinde. Artık güç altyapısını Allah’a çok şükür tam yüz yıllık bir biçimde tamamlıyoruz. Gelecek Türkiye’si gençlerimizin olacak” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmaları çerçevesinde İstanbul’da çeşitli etkinlikler gerçekleştiren İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Fatih’te vatandaşlarla bir ortaya geldi. Kapalı Çarşı ziyaretinin akabinde Fatih, Şehremini’de vatandaşlarla buluştu. Halk tarafından ağır ilgi gören programa Fatih Belediye Lideri Mehmet Ergün Turan’da katıldı.

“Binlerce tırla bir arada evlatlarımızı şehit etmenin hesabını sormazsak namerdiz”

Programda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Geçen 3 gün evvel Mardin’de Bagok’ta bir operasyon yapıyorduk. Tokatlı bir evladımız Mehmet’imiz şehit oldu. Hanımıyla konuştum. ‘İnşallah yakında onun kanını yerde bırakmayacağız’ dedik. Bugün evlatlarımız onu kim katlettiyse silahıyla birlikte sarı torbaya koydular Allah’ın müsaadesiyle. Bizim evlatlarımız PKK’yla bu çabayı yaparken burada misyonunu yapmayanlar bana gidiyorlar, HDP bayrağı, HDP bayrağı sallıyorlar. Tıpkı vakitte da zafer işareti yapıyorlar. Zafer işaretini neyle yapıyorsunuz siz? Zafer işaretini yapan kim olduğu belirli. Bizim işaretimiz Ayasofya’dır Ayasofya. Tam tamına 12 yıldır Recep Tayyip Erdoğan’ın yönettiği Türkiye’de neredeyse karşı karşıya kalmadığımız karşı karşıya kalmadığımız imtihan sınav kalmadı. Gayeleri şuydu; Türkiye’nin önüne bir mahzur koymaktı. Yavaşlasın Türkiye. Üç buçuk faiz olmasın. Dört enflasyon olmasın. Türkiye büyük projelerin altına imza atmasın. Etrafındaki coğrafyaya elini uzatıp da bize hesap sormasın. Burada söylüyorum. Döktükleri kanların Amerika’nın da, Avrupa’nın da. Döktükleri kanların, o askerlerinin, o Amerikan bayraklarıyla dolaştığı, Kuzey Irak’ta, Suriye’de, Kuzey Suriye’de, Afganistan’da, Pakistan’da, orada binlerce tırla bir arada evlatlarımızı şehit etmenin hesabını sormazsak namerdiz, namerdiz. Erdoğan bu ülkenin başında epeyce ne Apo çıkacak ne Selahaddin çıkacak. Bu kadar kolay. Çocukları öldürdünüz yapmadıkları kalmadı. Artık İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Van’a gidiyor HDP’nin bayrağını sallıyor. Artık değerli hemşehrilerim şunu söyleyeceğim, şunu söz edeceğim. 17-25 Aralık’ta da Türkiye’yi durduramadılar. Akabinde 6-8 olaylarında da okulları yakıp yıktılar. Kütüphaneleri yaktılar. Akabinde spor salonlarının, mescitleri, herbirini yaktılar yıktılar. Oradaki milleti artık sokağa çıkamazsınız dediler. Yetmedi. 9 yaşındaki çocuklarının dağa kaçırdılar. Ellerine silah verdiler ve terör örgütünü tam 40 yıldır Türkiye’ye musallat ettiler. Bunu hepiniz huzurunda söylüyorum. Haydi artık haraç al da göreyim boynuzu posunuzu Haydi bakalım. Onlar yatırımı kime yapmışlar Bay bay Kemal’e” dedi.

“Gelecek Türkiye’si gençlerimizin olacak”

‘Gelecek Türkiye’sinin gençlerin olacağını belirten Bakan Soylu, “Şimdi bu altılı masa vardı biliyorsunuz, yedi oldu mu yedi? Bir tanesi masanın altındaydı masanın üstüne çıktı mı? Kim masanın altına utandı da indi, Meral Akşener indi. Bu ülkede siyaset yapmak yürek ister. Bu ülkede siyaset yapmak, mangal üzere yürek cesaret ister. Burada söylüyorum. Allah nasip edecek. 14 Mayıs akşamı Recep Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı seçilecek. Bu millet Kemal’e bay bay diyecek. Nasıl dağları teröristlerden temizlemişsek Suriye’yi de Irak’ı da teröristlerden temizlemeyen namerttir. Son muştuyu biliyorsunuz değil mi? Güçte, evvelce Gabar Dağı’nda terörist vardı. Artık ne var tam 6 aydır 8 bin 900 varil petrol çıkıyor oradan. 4 gün evvel Cumhurbaşkanımıza bir müjde daha verildi. Şırnak Valimiz, Türkiye Petrolleri Anonim Paydaşlığı Genel Müdürü ve Güç Bakanımız tarafından. Uzun vakittir bekliyorduk. Bu makine gidiyor, uç kırıyor, bizi de umutsuz etti. Sanki buradan bir şey çıkmayacak mı diye. Her birimiz üzüldük. Sonra geçen gece bir müjde geldi. Dediler ki Türkiye’nin en varlıklı petrol yatağına ulaştık. Suudi Arabistan kalitesinde artık güç altyapısını Allah’a çok şükür tam yüz yıllık bir biçimde tamamlıyoruz. Gelecek Türkiye’si gençlerimizin olacak. Gelecek Türkiye’yi onlara bir fiskeyle düşebilecek bir Türkiye değil ayakları yere sağlam basan gençlerin Türkiye’sini hazırlıyoruz” halinde konuştu. – İSTANBUL

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.