Binali Yıldırım: Yolları böleriz ama Türkiyeyi böldürmeyiz

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Nevşehir’de düzenlenen programlarda yaptığı konuşmada, ülkeyi böldürmeyeceklerini ve yolları böldüklerini ancak Türkiye’yi böldürmeyeceklerini söyledi. Yıldırım, diğer adayların Türkiye’yi bölmek istediğini iddia ederek, Nevşehir’in buna fırsat vermeyeceğini belirtti ve seçmenleri sandığa gitmeye çağırdı.

Binali Yıldırım: Yolları böleriz ama Türkiyeyi böldürmeyiz
Yayınlama: 02.05.2023
5
A+
A-

Binali Yıldırım: “Yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürmeyiz”

NEVŞEHİR – Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım bir dizi açılış ve temaslarda bulunmak için Nevşehir’e geldi.

Partisince düzenlenen programlarda konuşan Binali Yıldırım; hiçbir şekilde ülkeyi böldürmeyeceklerini söyledi.

‘Yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürmeyiz’

Yıldırım konuşmasında “Önümüzde 11 gün var. On bir gün sonra sandığa gideceğiz. Sandıkları öyle bir dolduracağız ki o PKK’nın, Kandil’lin, FETÖ’nün sesi soluğu kesilecek. Biz on beş seçim yaptık. On beş seçimde de hep Nevşehir bizi açık ara birinci parti yaptı. Ama ama biz de boş durmadık. Nevşehir’in yollarını yaptık. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Yolları böldük Türkiye’yi böldürmeyiz.

‘Hep bir ağızdan ortalığı karıştıracaklar’

İşte diğer adayın adı açıklandı. Ne oldu? Kemal Bey’in adı açıklanır açıklanmaz Hemen Kandil’den, Irak’tan, Suriye’den, PKK, PYD, YPG, olmadı, okyanus ötesinden FETö’den hep bir ağızdan Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz, Kemal Bey’i getireceğiz. Niye? Niye söylüyorlar bunu biliyor musunuz? Diyorlar ki bu İHA’lardan, SİHA’lardan başımızı kaldıramıyoruz. Askeri şehit edemiyoruz korucuları şehit edemiyoruz. Polisi şehit edemiyoruz. Kapana kısıldık. İşte Tayyip Erdoğan giderse biz tekrar ülkeye geleceğiz, Güneydoğu’yu böleceğiz. Ortalığı karıştıracağız. Tekrar terörü bu ülkenin gündemine getireceğiz. Allah kurtarsın. Peki Nevşehir, soruyorum Nevşehir buna fırsat verir mi? Bölücülere, FETÖ’cülere, Nevşehir geçit verir mi? Hayır. Vermez elbette Değerli kardeşlerim. O halde ne yapıyoruz? 14 Mayısta sandığa gidiyorsunuz.. Herkesi sandığa getireceğiz ve bu işi bitireceğiz” dedi.

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Nevşehir temaslarında ayrıca işçiler ve gençler ile bir araya geldi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.