Nicolo Zaniolo, İtalyan basınına konuştu! Galatasaray’a gelişi, Fenerbahçe’nin teklifi, Roma’dan ayrılışı, Juventus ve Milan tezleri…

Galatasaray’ın yeni yıldızı Nicolo Zaniolo, transferi sonrası İtalyan basınına birinci röportajını verdi. Roma’da yaşadığı berbat günlerden bahseden Zaniolo, Fenerbahçe’nin ilgisi ve Galatasaray’daki geleceğiyle ilgili de konuştu.

Nicolo Zaniolo, İtalyan basınına konuştu! Galatasaray’a gelişi, Fenerbahçe’nin teklifi, Roma’dan ayrılışı, Juventus ve Milan tezleri…
Yayınlama: 26.03.2023
3
A+
A-


Galatasaray’ın orta transfer periyodunda Roma’dan 15 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer ettiği Nicolo Zaniolo, imza sonrası İtalyan basınına birinci röportajını verdi.

23 yaşındaki Nicolo Zaniolo, La Gazzetta dello Sport’a verdiği röportajda Roma’dan makus halde ayrılmasına, Fenerbahçe’nin ilgisine, Bournemouth’a gitmemesine, Galatasaray’daki geleceğine dair dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe’nin daha yüksek teklifine karşın Galatasaray’ı tercih ettiğin hakikat mu?

Doğru. Galatasaray benimle daha evvel irtibata geçmişti ve onlara kelam vermiştim.

30-35 milyon euro özgür kalma madden var ve Juventus ile Milan’ın seni istediği sır değil. Yakında İtalya’ya döneceğini düşünmekte yanılıyor muyuz?

Geleceği kimse bilemez. Türkiye’de 5 yıl kalacağımı garanti edemem, bu açık. Fakat burada olduğum sürece elimden gelenin en uygununu yapacağım. Türkiye’de şampiyonluk yaşamak, kupayı kazanmak ve Ulusal Kadro’ya geri dönmek istiyorum.

Türkiye’ye gitmekte tereddüt yaşadın mı? Ligde ve ekipte ortam nasıl?

Hayır. Futbol oynamaya geri dönmem gerekiyordu. Roma’Da birlikte oynadığım Sergio Oliveira ile konuştum ve bana ortakım hoş olduğunu, ligin rekabetçi olduğunu söyledi. Sonra Roberto Mancini’yi aradım. O da gitmemi tavsiye etti ve haklıydı.

“OKAN BURUK BÜYÜK BAHT, GALATASARAY BÜYÜK BİR KULÜP”

Türkiye’de futbolun fil mezarlığı olduğu hakikat değil. Okan Buruk önderliğinde mükemmel bir grubuz. Okan Buruk benim için büyük bir talih zira İtalyanca da konuşabiliyor. Şayet Galatasaray bir Serie A kadrosu olsaydı, üst sıralar için uğraş ederdi. Çok kaliteli hamle oyuncularımız var. Mertens, Torreira, Icardi… Size yalnızca şunu söyleyeyim, Icardi her vakit görebileceğiniz en âlâ santrforlardan biridir.

Türkiye’de atmosfer çok tutkulu. Taraftarlar fotoğraf çekilmek isteseler bile çok nazik ve saygılılar. Stadyum inanılmaz. Daha sıcak bir yerde oynamadım, en az Stadio Olimpico kadar âlâ. Birinci golümü attığımda, uçuyormuş üzere hissettim.

Neden şu anda Ulusal Kadro’da değilsin?

Çünkü 3 ay futbol oynamadım ve çalışmam gerekiyor. Mancini’nin yardımcısı ile konuştum. Sakin olmamı, beni takip ettiklerini ve güzel olduğum vakit işlerin zaten düzeleceğini söyledi. Uluslar Ligi finallerinde oynamak istiyorum. Ulusal Grubu çok seviyorum. Ülkemi temsil etmekten daha hoş bir şey yok.

“ROMA’DA VERİLEN KELAMLAR TUTULMADI”

Roma’dan ayrılış sürecinde neler yaşandı? Taraftarlar seni niçin ‘hain’ diye isimlendirdi?

Roma’da turulmayan sözlerle ilgili saatlerce konuşabilirim. Bana bir yıldız olduğumu söylediler fakat yalnızca sermaye olarak görüldüm. İki yıl boyunca yeni mukavelenin hazır olduğu söylendi. Geçen yıl ocak ayında kazandığımdan biraz daha fazlasına kontratımı yenileyebilirdim zira Roma’da uygundum ve finansal fair play sıkıntıları olduğunu biliyordum. Fakat bu kadar konuşmadan sonra bıktım. Şayet vedamı düşünmek zorundaysam, oburlarının da bunu yapması gerektiğini düşünüyorum.

“TARAFTARLAR MESKENİME KADAR GELDİ”

Aslında transfer periyodunda yalnızca Bournemouth ve Galatasaray yoktu. Lakin İngiliz takımını kabul etmediğim için dışlandım ve taraftarlar bunu benden çıkardı. Kimi taraftarlar beni otomobille takip etti, kimileri meskenime geldi. Ailem ve ben korktuk ve yalnız hissettik. Konuşamadığınız öfkeli insanlardı. O günlerde makus bildiriler da geldiğimi için cep telefonumu da kapatmıştım.

Bu çok üzgün olduğum bir şey. Roma bana her şeyi verdi. Roma sayesinde birinci sefer Ulusal Kadro’ya seçildim ve oğlum orada doğdu. Bu halde tanımlanmak benim için berbat bir darbe.

“KARDEŞ DEDİKLERİM VEDAYA BİLE GELMEDİ”

Neredeyse tüm grup arkadaşlarım beni hayal kırıklığına uğrattı. İsim vermeyeceğim alışılmış ki lakin kardeş üzere olduğumuzu söyleyenler benimle vedalaşmadılar bile…

“KEŞKE MOURINHO İLE 4-5 YIL SONRA ÇALIŞSAYDIM”

Mourinho ile ait nasıldı?

Mourinho mükemmel bir teknik yönetici ve harikulade bir insan. Beni her vakit oynamaya zorladı. Elbette yıldız oyuncuları yönetmeye alışkındı fakat ben değildim. 4-5 yıl sonra onunla çalışmayı çok isterdim lakin tekrar de bana çok şey kattı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.