Muhalif gazeteci Bahar Feyzan’dan CHP’nin seçim idaresine sert tenkit

14 Mayıs seçimlerinde CHP’nin idarenin skandal derecede berbat olduğunu anlatan muhalif gazeteci Bahar Feyzan, “Ben CHP’yim, siz AK Parti’siniz; on seçime bir arada giriyorsak ve ben onunda da kaybediyorsam, biz bir arada miyiz? Bu soruları soruyor musunuz? Ben soruyorum şahsen. Bence insanlarda bu soruyu sormalı” sözlerini kullandı.

Muhalif gazeteci Bahar Feyzan’dan CHP’nin seçim idaresine sert tenkit
Yayınlama: 16.05.2023
6
A+
A-

14 Mayıs’ta sandık başına giden Türkiye bir sefer daha tercihini Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullandı.

Rekor bir iştirakin yaşandığı seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 49,50 ile sandıktan birinci çıkarken başka Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı ise yüzde 44,85’te kaldı.

Sonuçlar muhalif kesimde büyük hayal kırıklığına neden olurken atandaşlar ikinci cinste Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ortasında seçim yapacak.

Bahar Feyzan: CHP’nin seçim idaresi skandal

Sonuçların mutlaklaşmaya başlamasıyla birlikte toplumsal medya hesabından canlı yayına geçen muhalif gazeteci Bahar Feyzan, CHP’nin başarısızlığını gözler önüne serdi.

Feyzan, şunları söyledi:

Biz CHP binasında hayretlerle izliyoruz. Ya da içerde Halk TV var, onu izliyoruz. Mahkumsun bir kez… Ancak niçin CHP verisel öteki bir şey sunmuyor ki? Biz KRT izleyeceksek aslında konutta izlerdik. Mısır patlatarak falan izlerdim yani. Ben niçin oraya gidiyorum, daha sağlıklı bir data alabilmek için. CHP’nin bilgilerini bulana kadar benim canım çıktı ya! CHP yanlışsız dürüst data paylaşmadı ki basınla, bizimle. Biz dataları zar sıkıntı bulduk. Bu türlü seçim yönetilmez arkadaşlar. Skandal yani. Seçim idaresi bir kişinin eline bırakılmış. O bir kişinin eline bırakılmış idare ve öteki bir şey arkadaşlar bu. Ben orda, ‘Pardon da CHP seçimi mi kazanmak istemiyor?’ diye sordum. Ben CHP’yim, siz AK Parti’siniz; on seçime bir arada giriyorsak ve ben onunda da kaybediyorsam, biz bir arada miyiz? Bu soruları soruyor musunuz? Ben soruyorum şahsen. Bence insanlarda bu soruyu sormalı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.