İsmail Halis kimdir nerelidir? İsmail Halis kaç yaşında ne iş yapıyor?

İsmail Halis kimdir nerelidir? İsmail Halis kaç yaşında ne iş yapıyor?
Yayınlama: 01.09.2023
33
A+
A-

İsmail Halis kimdir? İsmail Halis nerelidir? İsmail Halis kaç yaşında? İsmail Halis ne iş yapıyor? İsmail Halis aramalarda sık sık aranıyor. İsmail Halis’in hayatını sizler için araştırdık…

İsmail Halis kimdir?

1993 yılında radyo ile yayın hayatına başladı.

​ ​2006 yılında televizyon sektörüne geçiş sürecinde editör, sunucu, yapımcı, program yönetmeni ve yayın yönetmeni olarak çalıştı.

​ ​Belçika’da 30’u Aljazeera markası için, 30’u TVNET için olmak üzere 60’ında yapımcı, yönetmen ve editör olarak çalıştı.

​ ​”Yeni dünyanın ana dili video” sloganıyla oluşturduğu yeni medya ekranı ve içerikleriyle 1.500 özel video üreten bir ekip kurarak televizyon yayıncılığını dijital medyayla birleştiren yeni bir yayın konsepti geliştirdi.

​ ​ Mete Yarar’la birlikte 100 bölümlük “Güvenli Bölge” programını hazırlayıp sundu. GZT’de yayınlanan “Güvenli Bölge” programında yeni nesil televizyon yayıncılığı, güvenlik ve haber belgeselleriyle ilgili içerikler üretti.

​ ​TVNET’te 3 yıl program yönetmenliği, 3 yıl yayın yönetmenliği yaptı.

 “Kudüs, Endülüs ve Semerkant’ta Ramazan” yapımlarıyla uluslararası televizyon yayıncılığında bir ilke imza atıldı.

Osmanlı Ocakları'ndan Suriyelilerden sorumlu başkan ataması

Osmanlı Ocakları’ndan Suriyelilerden sorumlu başkan ataması

​ ​“Dijital belgesel kütüphanesi” ve “15 Temmuz video kütüphanesi” projeleri ile belgesel ve videolu dijital kitaba dönüştürüldü.

Düşünce, siyasal kültür, global ve analiz yayın platformları Brief, Yeni Medya House ve Mücerret’in kuruculuğunu yaptı.​ ​

“Yeni medya küratörlüğü” olarak tanımladığı ekosistem için içerik üretmeye ve tasarlamaya devam ediyor.