Gülay Yedekçi kaç yaşında, nereli? Gülay Yedekçi kimdir?

Gülay Yedekçi kaç yaşında, nereli? Gülay Yedekçi kimdir?
Yayınlama: 01.09.2023
6
A+
A-

Gülay Yedekçi kimdir? Gülay Yedekçi kaç yaşında? Gülay Yedekçi nereli? Gülay Yedekçi ne iş yapıyor? Gülay Yedekçi neden gündemde? Gülay Yedekçi’nin hayatını sizler için araştırdık…

Gülay Yedekçi kimdir?

Gülay Yedekçi 1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Trakya Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu, Yüksek Lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, Doktorasını ise İTÜ’de tamamladı. Gülay Yedekçi 2023 itibariyle 43 yaşındadır.

1996 yılında kendi mimarlık bürosunu kurdu. Yeni Yüzyıl Üniversitesi mimarlık bölümü öğretim üyesi ve müdür yardımcısı, mimarlık ve mühendislik fakültesi dekan yardımcılığı yaptı. Çok sayıda makalesi ve 4 kitabı yayımlandı.

Ankara'da 24 Hırsızlık Olayı ile İlgili 18 Kişi Tutuklandı

Ankara’da 24 Hırsızlık Olayı ile İlgili 18 Kişi Tutuklandı

CHP Fatih İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüttü ve 2009-2014 yılları arasında Fatih Belediyesi İmar ve Kültür Varlıklarını Koruma Komisyonlarında Meclis Üyeliği yaptı. 25 Cuma 26 Dönem İstanbul Milletvekili olarak görev yaptı.

Engelliler için Turuncu Köşk dönemini düzenliyor. Kadınların ekolojik köyü projesinin mimarıdır; Sivil Toplum Kuruluşları Sendikal Platformu ve Umut (Sokak) Çocukları Derneği’nin yönetim kurullarında görev yaptı. Survive derneğinin başkan yardımcısı ve demokratik dayanışma derneğinin eski başkanıdır. Bu, Mimarlar Odası TMMOB Genel Kurul Heyeti’dir. Mouvement des Jeunes Universitaires’in kurucusu ve başkanıdır.

İyi derecede İngilizce bilen Backupcı, 2 çocuk annesidir.