Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Bu Millet Sana Sandıkları Mezar Edecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya mitinginde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Erdoğan, ‘Bay bay Kemal, senin arkadaşın Kandil. Onlarla bu yoldasın. Ama bay bay Kemal, 14 Mayıs’ta bu aziz millet, sevgili vatandaşlarım sana …

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Bu Millet Sana Sandıkları Mezar Edecek”
Yayınlama: 02.05.2023
11
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya mitinginde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Erdoğan, ‘Bay bay Kemal, senin arkadaşın Kandil. Onlarla bu yoldasın. Ama bay bay Kemal, 14 Mayıs’ta bu aziz millet, sevgili vatandaşlarım sana sandıkları mezar edecek’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Kepez Turgut Özal Spor Salonu önünde düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan konuşmasında muhalefete sert ifadelerle yüklendi. 

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı hedef alan Erdoğan, ‘Terörist Selo, Diyarbakır’da 51 kardeşimizin ölümüne neden oldu. Bu Selo cezaevinde. Selo’yu çıkaracağız diyorlar. Ondan sonra da Selo’yu Öcalan’ın yerine getireceklermiş. Buradan şu anlaşılıyor. Bay bay Kemal demek ki, parlamentoda yaptığı görüşme işte buydu. Açıkla dedik kaç kere, açıklayamaz. Düzgün bir şey yok. Eğer gerçek siyasetçiysen çıkar açıklarsın ama açıklayamaz. Hayatı yalan. Hep fırıldaklarla dolaşıyor. 14 Mayıs’ta benim aziz milletim bu yalana, talana, dolana ‘evet’ demeyecek’ dedi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Ülkeyi bir avuç sapkın ideoloji mensubunun, evlatlarımızın maddi-manevi varlığına göz diken ihtiraslarına teslim etmek istiyorlar. Ülkeyi, köken ve mezhep ayrışmasını derinleştirerek yeniden kamplara bölmek, kardeşi kardeşe düşman etmek istiyorlar. Ülkeyi, tasmaları emperyalistlerin elinde olan terör örgütlerinin cirit alanına çevirmek istiyorlar. Bunların derdi bizimle değil, Türkiye ile, Türk milleti ile, Türkiye’nin kazanımlarıyladır. ‘

“Senin arkadaşın Kandil”

Terör örgütü PKK’nın Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini öne süren Erdoğan, ‘Kandil’den ne diyordu birisi? Bunların bayrağı, ezanı, dini var mı? Bizim desteğimiz Kılıçdaroğlu’nadır diyor. Dini, diyaneti, bayrağı, ezanı olmayan kimler destekliyor bay bay Kemal’i? Bu teröristler… Öyle mi? Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu! Bay bay Kemal, senin arkadaşın Kandil. Onlarla bu yoldasın. Ama bay bay Kemal, 14 Mayıs’ta bu aziz millet, sevgili vatandaşlarım sana sandıkları mezar edecek!’ ifadelerini kullandı.

“Bu millet sana TOKİ’yi yedirtmez”

‘Bay bay Kemal, TOKİ’yi kapatacakmış. Neyi kapatıyorsun?’ diyen Erdoğan, ‘Ben göreve gelmeden önce TOKİ’deki üretim sayısı 40 bin konuttu. Şimdi 1 milyon 300 bin konutu biz yaptık. 40 bin nire 1 milyon 300 bin nire? Bay bay Kemal, TOKİ’yi sana bu millet yedirtmez! Depremde TOKİ’nin neler yaptığını gördük değil mi? Antalya’da yangın ve sel felaketlerinde buradaki insanlarımızın yanında olduk. Evlerin yenisini yapıp verdik’ dedi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

‘CHP’ye gönül vermiş kardeşlerim; CHP ile birlikte hareket eden diğer partilere gönül veren kardeşlerim; bay bay Kemal CHP’yi öyle bir yere getirdi ki, bu parti kurucusu olduğu Cumhuriyet’e ve kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal’e hakaret edenlerin yuvasına dönüştü. CHP, marjinal örgütlerin, LGBT savunucularının, küreselcilerin, mezhepçilik fitnesi çıkarmaya çalışanların koçbaşı haline geldi. 100 yıllık cumhuriyeti değiştireceğiz diyor. Diyen HDP’li… Bu masada bu da var… Bay bay Kemal, sana bu yola açmaz benim milletim!’

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.