Duyulan çığlık sesleri aileyi harekete geçirdi! 11 gün sonra mezardan çıkarılan kadınla ilgili korkunç iddia

Duyulan çığlık sesleri aileyi harekete geçirdi! 11 gün sonra mezardan çıkarılan kadınla ilgili korkunç iddia
Yayınlama: 17.08.2023
21
A+
A-

Brezilya’da 37 yaşındaki Rosangela Almeida dos Santos’un hata sonucu diri diri gömüldüğü iddia edildi. Mezarlığın yakınında yaşayan insanlar, içeriden çığlıklar duyduklarını söyledi. Dışarı çıkmaya çalıştığı öne sürülen kadının aile üyeleri, cenaze töreninden 11 gün sonra mezarı açtı. Rosangela’nın yakınları, naaşın üzerinde çizikler ve kan izleri olduğunu iddia ederken, hastane kadının hayatını kaybettiğini raporladı. Uzun süren incelemeler sonucu polis, kadının diri diri gömülmediğine kanaat getirdi.

Rosangela Almeida dos Santos’un Ocak 2018’de öldüğü açıklandı ve kuzeydoğu Brezilya’daki Riachao das Neves mezarlığına gömüldü. Ölüm belgesine göre “septik şok”tan ölmeden önce iki kalp krizi geçirmişti. Yakınları ise, genç kadının yanlışla diri diri gömüldüğünü ve 11 gün boyunca tırnakları ile kazıyarak tabuttan çıkmaya çalıştığını iddia etti. Çevredekilerin tabutun içinden çığlıklar geldiğini söylemesi sonrası, aile şikayetçi oldu ve mezarı açtı.

Ailenin iddiasına göre; Rosangela Almeida dos Santos’un cesedi çıkarıldığında bileklerinde yaralanmalar vardı ve tabutun içinde kan da bulundu. Cesedin hala sıcak olduğu ve döndüğünü öne süren aile, kulak ve burun deliklerindeki pamukların da çıkarılmış olduğunu belirtti. Naaşı inceleyen doktorlar ise, genç kadını ölü ilan etti.

Rosangela’nın annesi Germana de Almeida, “Kapağı açmaya çalışmış, hatta çakılan çiviler bile gevşemişti. Elleri yaralanmıştı, sanki dışarı çıkmaya çalışmış gibi” dedi.

Yanlışlıkla diri diri gömülen kadın, 11 gün sonra mezardan sağ çıkarıldı

O dönemde konuşan ev hanımı Natalina Silva, Brezilya basınına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mezarın tam karşısına geldiğimde içeriden vuruş sesleri duydum. Mezarlık etrafında oynayan çocukların benimle şaka yaptığını düşündüm. Sonra onun iki kez inlediğini duydum ve bu iki inlemeden sonra durdu.”

Mezarlığın yakınında yaşayan Ana Francisco Dias ise, “500’den fazla kişi geldi ve mezarlığı doldurdu, herkes gelip gördü, birçok insan ayağına dokundu ve herkes onun hala sıcak olduğunu gördü. O soğuk değildi” ifadelerini kullandı.

Polis soruşturması uzun süre sonra tamamlandı. Yapılan incelemeler sonucu, inleme ve vuruş kanıtlarının “dedikodu” olduğu sonucuna varıldı. Bölgedekiler ise genç kadının hala diri diri gömüldüğüne inanıyor.

Dünya Hukuk 3. Sayfa Sağlık Dünya Haberler

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.