Döşemealtı Belediyesi Meslek Ofisi, 183 kişinin istihdam edilmesine katkı sağladı

Döşemealtı Belediyesi tarafından kurulan Meslek Ofisi, işsizlik oranının düşürülmesi hedefiyle faaliyet gösteriyor. Yılbaşından bu yana 183 kişi bölgedeki iş yerlerinde istihdam edildi. Nar Masa İş-Kur ünitesi tarafından düzenlenen meslek günleri ile onlarca kişi iş sahibi oldu. Döşemealtı Belediye Lideri Turgay Genç, işsizliğin önüne geçmek ismine Meslek Ofisi oluşturduklarını ve istihdama katkı sağladıklarını belirtti.

Döşemealtı Belediyesi Meslek Ofisi, 183 kişinin istihdam edilmesine katkı sağladı
Yayınlama: 16.06.2023
9
A+
A-

Döşemealtı Belediyesi tarafından ilçedeki işsizlik oranının düşürülmesi hedefiyle kurulan Meslek Ofisi istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Yılbaşından bu yana 183 kişinin bölgede faaliyet gösteren iş yerlerinde istihdam edilmesini sağlayan Döşemealtı Belediyesi Meslek Ofisi, belediye toplumsal medya sayfalarından günlük olarak iş ilanı yayınlıyor.

Nar Masa bünyesinden kurulan İş-Kur ünitesi, iş arayanlarla patronları buluşturmak maksadıyla düzenlediği meslek günleri ile onlarca kişinin iş sahibi olmasını sağlıyor. Nar Masa İş-Kur ofisine 1 Ocak 2023 tarihi prestijiyle iş müracaatında bulunan 214’ü bayan 220’si erkek toplam 434 kişi çalışmak istedikleri alanlara yönlendirildi. 434 şahıstan 183’ü iş başı yaparak çalışma hayatına katılırken, tekrar belediyeye ilişkin internet ve toplumsal medya sayfalarından yapılan duyurulara başvuran onlarca kişi de işe girdi.

Döşemealtı Belediye Lideri Turgay Genç, Türkiye’de ağır ekonomik kahırların yaşandığına değinerek, şunları söyledi:

“Göreve gelir gelmez en büyük sorun olan işsizliğin önüne geçebilmek ismine bir Meslek Ofisi oluşturduk. Buraya hem iş arayanlar hem de patronlar müracaat ediyor. Takımlarımızda firmaların insan kaynakları ile koordineli olarak çalışmalar yapıp aranan kriterlerde personeller ile patronu belediye çatımız altında buluşturarak istihdama katkı sağlıyor. Yeniden günlük olarak iş ilanları yayınlayarak duyurular yapıyor ve bölgemizin kalkınması insanlarımızın iş hayatına katılması için çalışmalar yapıyoruz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.