AK Partili Yöneticinden Polis Müdürüne Yumruklu Saldırı

AK Parti Karaman Gençlik Kolları İl Başkanı Kemal Toprak’ın İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ve Güvenlik Şube Müdürü Alparslan Yanar ile kavga ettiği öğrenildi. Çıkan arbedenin ardından taraflar birbirinden şikâyetçi oldu. Karaman’da dün gece …

AK Partili Yöneticinden Polis Müdürüne Yumruklu Saldırı
Yayınlama: 02.05.2023
16
A+
A-

AK Parti Karaman Gençlik Kolları İl Başkanı Kemal Toprak’ın İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ve Güvenlik Şube Müdürü Alparslan Yanar ile kavga ettiği öğrenildi. Çıkan arbedenin ardından taraflar birbirinden şikâyetçi oldu.

Karaman’da dün gece seçim çalışması yapan AK Parti Gençlik Kolları üyesi gençlerin şikayet üzerine gözaltına alınmasının ardından polis merkezine giden AK Parti Karaman Gençlik Kolları İl Başkanı Kemal Toprak’ın İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ve Güvenlik Şube Müdürü Alparslan Yanar’a yumruk attığı iddia edildi. 

Çıkan arbedenin ardından taraflar birbirinden şikâyetçi olurken, AK Partili Kemal Toprak, “Konuyla ilgili konuşmak istemiyorum” diyerek soruları yanıtsız bıraktı.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre, kimliklerinin açıklanmasını istemeyen güvenlik kaynakları, olay sonrası her iki tarafın da karşılıklı şikayetçi olduğunu, karşılıklı darp raporu almak için hastaneye başvurduğunu ve olayın adli makamlara yansıdığını söyledi.

“Şiddete dönüşmesinden kaygılıyız”

Öte yandan DEVA Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Burak Demirer, dün kentte kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı etkinliklerinde AK Partili Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak ve beraberindeki gençlerin yürüyüş yapan kalabalığı tahrik etmeye çalıştığını öne sürdü. 

Karakolda yaşanan darp olayına değinen Demirer, ‘Bizler iktidarın kaybettiklerinden dolayı yaşamış olduğu can sıkıntısının farkındayız. Bunun her geçen gün artarak devam eden bir şiddete dönüşmesinden dolayı kaygılıyız. Gelen bir şikayet sonrasında karakola davet edilen gençlerin başında bir hukukçunun hukuk tanımaz, kanun tanımaz bir tavırla emniyet mensuplarına saldırısını kabul etmemiz mümkün değildir’ dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.