17 EKİM GÜNCEL ALTIN FİYATLARI: Çeyrek, Cumhuriyet, Gram ve Yarım Altın fiyatları ne kadar oldu, kaç TL?

17 EKİM GÜNCEL ALTIN FİYATLARI: Çeyrek, Cumhuriyet, Gram ve Yarım Altın fiyatları ne kadar oldu, kaç TL?
Yayınlama: 17.10.2023
11
A+
A-


Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardında tam altının fiyatı bugün ne kadar olduğu merak ediliyor. 17 Ekim güncel altın fiyatları araştırılıyor. Dün, altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı ne kadar olduğu merak ediliyor. Tam Altın Fiyatı Bugün Ne kadar? 17 Ekim Cumhuriyet, Gram ve Yarım Altın fiyatları ne kadar oldu, kaç TL? Detaylar haberimizdedir…

Altının gramı, güne yatay bir seyirle başlamasının ardından 1.720 lira seviyesinden işlem görüyor.

Çeyrek altın 2.840 liradan satılıyor.

Cumhuriyet altını 11.610 liradan satılıyor.

Analistler, İsrail-Filistin çatışmasının daha geniş bölgelere yayılmadan durdurulması için atılan diplomatik adımlar sonrası risk iştahının sınırlı da olsa yükseldiğini belirtti.

Bölgeden gelen haberlerin altının ons fiyatı üzerinde etkili olduğunu dile getiren analistler, ABD Başkanı Joe Biden’ın çarşamba günü İsrail’i ziyaret ederek, İsrail’in “savaş hedefleri ve stratejisi” hakkında kapsamlı bir brifing alacağı, daha sonra da Ürdün’e giderek Kral 2. Abdullah, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşeceğinin duyurulduğuna işaret etti.

Analistler, bugün yurt içinde konut fiyat endeksi, yurt dışında Almanya ve Avro Bölgesi’nde ZEW beklenti endeksleri ile ABD’de perakende satışlar, sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranı verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.930 ve 1.940 doların direnç, 1.910 ve 1.900 doların destek konumunda olduğunu kaydetti.

Cumhuriyet Altını Gündem Ekonomi Haberler