Yurt Dışı Seçim Sonuçları Belli Oldu mu? 2023 Yurt Dışı Oyları Sayıldı mı?

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanma süreci sona erdi. Vatandaşlar sandık başına giderek oylarını kullandı. Saat 18.30 itibarıyla ise yayın yasağı kalktı. Seçmenler ise seçim sonuçlarını takipe etmeye başladı. Bu …

Yurt Dışı Seçim Sonuçları Belli Oldu mu? 2023 Yurt Dışı Oyları Sayıldı mı?
Yayınlama: 14.05.2023
54
A+
A-

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanma süreci sona erdi. Vatandaşlar sandık başına giderek oylarını kullandı. Saat 18.30 itibarıyla ise yayın yasağı kalktı. Seçmenler ise seçim sonuçlarını takipe etmeye başladı. Bu süreçte merak edilen konulardan birisi de yurt dışı oyları oldu. Peki yurt dışı oyları sayıldı mı, açıklandı mı?

İşte detaylar…

Türkiye’de oy verme işlemi saat 17.00 itibarıyla sona erdi.

Tüm Türkiye 14 Mayıs Pazar günü sandık başına gitti. Oy verme işleminin sona ermesiyle de sonuçlar merakla beklenmeye başladı. YSK, yayın yasağını ise 18.30’da kaldırdı. Basın yayın organları belli olan oranlarda seçim sonuçlarını açıklamaya başladı.

Yurt dışında oy verme işlemi ise 27 Nisan tarihinde başlamıştı.

Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ali Uğuz, yurt dışında toplam 72 ülkede 5 bin 114 sandıkta oy kullanıldığını açıklamıştı. 

Ülkemize getirilen oylar, oy kullanım süresinin bitimine kadar muhafaza edildi. Türkiye’de oy verme işleminin bitmesini müteakiben yurt dışı oylarının da sayımına başlandı.

2023 Yurt Dışı Oy Sonuçları

Yurt dışı seçim sonuçlarına dair henüz net bir bilgi bulunmuyor. Yurt dışı oylarının tamamının sayımının bittikten sonra açıklanması bekleniyor. 

Yurt dışı oy sonuçlarına, bu haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.