Yunanistan’da infaz edilen 6 Türk’ün son fotoğrafları ortaya çıktı

Yunanistan’da infaz edilen 6 Türk’ün son fotoğrafları ortaya çıktı
Yayınlama: 13.09.2023
11
A+
A-

Yunanistan‘da infaz edilen 6 Türk’ten birinin cep telefonuna saldırıdan 10 dakika önce, “Bulunduğunuz yer deşifre oldu. Çabuk kaçın” şeklinde mesaj geldiği iddia edildi. Ayrıca, yaşamını yitiren 6 kişiden 5’inin yer aldığı son fotoğraf karesine de ulaşıldı.

Yunanistan‘ın başkenti Atina’da önceki gün 6 Türk infaz edildi. Saldırganların olay yerine bir motosiklet ve bir otomobille geldiği tespit edilirken, öldürülen 6 kişiden 5’inin üzerinde “sahte Fransız pasaportu” bulundu.

Kanlı infaz Avrupa basınında da 1 numaralı gündem maddesi haline geldi. Yunan polisi, şu ana kadar saldırı anına ilişkin kamera kaydına ulaşamazken, silah seslerinin duyulduğu bir görüntü buldu. Olay yerinde yapılan çalışmalarda da yaklaşık 25 kovan bulundu.

Yunanistan'da infaz edilen 6 Türk'ün son fotoğrafları ortaya çıktı

İnfaz edilenlerden 3’ünün Kırmızı Bülten’le aranan İtalya’daki suç örgütü elebaşı Barış Boyun’un adamları olduğu kaydedildi. Edinilen bilgilere göre şüphelilerin suç kayıtları arasında Boyun’un liderliğini yaptığı suç örgütüne üye olmak da var ve bu suçtan da aranma kararları bulunuyor.

Cinayete kurban gidenlerden beşinin kimliğinin ürk emniyet birimlerince de belirlendiği ortaya çıktı. Buna göre o isimler, Abdurrahman T. (22), Burak T. (23), Ozan Kağan T. (24), Dorukhan Ersu B. (31) ve Ömer K. (24). İnfaz edilen beş kişinin toplam 91 suç, 33 aranma kaydı olduğu öğrenildi. Suç kayıtları arasında cinayet, yaralama, silah kanuna muhalefet, hırsızlık gibi suçlar bulunuyor.

Olayla ilgili yeni bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Yunan polisi, öldürülen kişilerin cep telefonlarını incelemeye aldı. İddiaya göre, şahıslardan birinin telefonuna, “Bulunduğunuz yer deşifre oldu. Çabuk kaçın.” mesajı gönderildi. İnfazın da bu mesajdan 10 dakika sonra yaşandığı öne sürüldü.

Yunanistan'da infaz edilen 6 Türk'ün son fotoğrafları ortaya çıktı

Çeteler arasındaki çatışma ve rakip çetelerin birbirlerini tehdit ettikleri görüntülere sosyal medyada rastlandı. Saldırıda hayatını kaybeden Oğuz Kaan T.’nin infaz öncesi paylaştığı bir fotoğrafta, cinayete kurban giden beş kişinin yer aldığı görüldü. Fotoğrafın Yunanistan’da kiralanan bir evin bahçesinde çekildiği belirtildi. Fotoğraf karesinde yer alan şahıslardan birinin ismi ise öğrenilemedi.

Ayrıca Olayla ilgili Atina Havalimanı’nda bir kişi yakalandı. Yakalanan şüphelinin Süleyman D. (32) olduğu belirtilirken, “Sahte Portekiz pasaportu” bulunan şüphelinin çantasında “boş kovan” olduğu öğrenildi.

Yunanistan Suç Hukuk 3. Sayfa Dünya Haberler