YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır?

YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır?
Yayınlama: 18.08.2023
Düzenleme: 18.08.2023 08:51
11
A+
A-


Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( Yks ), Türkiye’de ÖSYM tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanan ve her yıl yapılan ortaöğretimden yükseköğretime geçiş sınavı sistemidir. YKS sınavına giren adaylar tercih döneminin sona ermesiyle beraber YKS tercih sonuçları bugün açıklanır mı? Son dakika! ÖSYM yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS tercih sonuçları öğrenme ekranı aramasını yapıyor. Detaylar haberimizde…

YKS tercih sonuçları henüz açıklanmadı. Sınava giren adaylar için tercih dönemi 8 Ağustos tarihinde sona ermişti. Tercih döneminin bitmesinin ardından YKS yerleştirme sonuçlarının Ağustos ayı içerisinde açıklanması bekleniyor. Henüz bir açıklama gelmedi.

Üniversite kayıtları 28 Ağustos’ta başlayacak bu nedenle tercih sonuçlarının da 14- 26 Ağustos tarihleri arasında erişime açılması tahmin ediliyor.

ÖSYM YKS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yks Tercih Klavuzu’nun açıklamasının ardından üniversite hayali kuran milyonlarca aday için tercih süreci 27 Temmuz – 8 Ağustos tarihlerinde yapıldı.

3 buçuk milyondan fazla adayın katıldığı 2023- Yks sonuçları ÖSYM’nin internet adresinden açıklandı. ÖSYM Başkanı Ersoy, tercih işlemlerinin 27 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde yapılacağını duyurdu.

E – Devlet ÖSYM sınav sonuçlarına giriş ekranı için BURAYA tıklayınız.

3 buçuk milyondan fazla adayın katıldığı 2023-YKS sonuçları ÖSYM’nin internet adresinden açıklandı.

Yks sonuçları T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi ile öğrenilebilecek. Öğrenciler Yks’den alacakları puanlara göre üniversite tercihlerini yapacaklar.

3 buçuk milyondan fazla adayın katıldığı 2023-YKS sonuçları ÖSYM’nin internet adresinden açıklandı. ÖSYM Başkanı Ersoy, tercih işlemlerinin 27 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde yapılacağını duyurdu.

YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır?

Öğrencinin diploma notları 0.12 katsayı ile çarpılarak, yerleştirme puanlarına ekleniyor. Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) olarak tanımlanan bu puanın yerleştirme puanına en düşük katkısı 30, en yüksek 60 oluyor.

Yalnızca Temel Yeterlilik Sınavı 2 yıl süresince geçerli olmakta. TYT puanın 2 yıl boyunca geçerli olması şartı ise 200 puanın üzerinde bir puan alınmasıdır. YKS, AYT oturumunda ise geçerlilik süresi 1 yıla indirgenmiş olmakta. Öğrenciler YKS AYT puanını en fazla bir yıl kullanabilirler.

Haberler.com / Sumru Tarhan – Gündem

YKS Sınavı Ösym YKS Gündem Eğitim Haberler Son Dakika

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.