YKS sınav sonuçları saat kaçta açıklandı? YKS tercih sonuçları saat kaçta açıklanır?

YKS sınav sonuçları saat kaçta açıklandı? YKS tercih sonuçları saat kaçta açıklanır?
Yayınlama: 18.08.2023
7
A+
A-


Yks sınav sonuçları saat kaçta açıklandı? Sorusu, YKS tercih sonuçlarını beklemekte olan adaylar tarafından internet üzerinde sorgulatılıyor. YKS sınavına giren adaylar tercih döneminin sona ermesiyle beraber YKS tercih sonuçlarına dair bilgi edinmek amacıyla YKS sınav sonuçları saat kaçta açıklandı? Sorusuna yanıt aramakta. Peki, YKS sınav sonuçları saat kaçta açıklandı? YKS tercih sonuçları saat kaçta açıklanır?

Bu yıl gerçekleştirilen YKS sınavının sonuçları 20 Temmuz Perşembe günü, saat 07.00’de adayların erişimine açıldı. Böylece sınava katılan adaylar ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden sınav sonuçlarını saat 07.00 itibariyle öğrenebilmişti.

YKS tercih sonuçları henüz açıklanmadı. Üniversite kayıtları 28 Ağustos’ta başlayacak bu nedenle tercih sonuçlarının da 14- 26 Ağustos tarihleri arasında erişime açılması tahmin ediliyor. Fakat net bir tarih ve saat vermek mümkün değildir.

Yks sonuçları T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi ile öğrenilebilecek. Öğrenciler Yks’den alacakları puanlara göre üniversite tercihlerini yapacaklar.

Emir Ceran
Emir Ceran
Gündem Editörü – emir.ceran@haberler.com Haberler.com – Gündem

Ösym YKS Gündem Eğitim Haberler

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.