Yenimahalle sporcuları madalyaları topladı

Yenimahalle sporcuları madalyaları topladı
Yayınlama: 01.09.2023
1
A+
A-

Türkiye Geneli 16 kulüpten 190 sporcunun kulaç attığı, Kocaeli’de düzenlenen Türkiye 11-12-13 Yaş Açık Su Yüzme Şampiyonası’nda Yenimahalle Belediyesi sporcuları, madalyaları topladı.

Şampiyonada Yenimahalle sporcusu Umut Ata Sarıkaya 1 km kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken, 2 km kategorisinde de Emir Özel Türkiye 3’üncüsü oldu.

MADALYALAR YENİMAHALLE’NİN

Antrenör Mert Parlak ve Taner Ekiz eşliğinde çalışarak emeklerinin karşılığını alan sporcular, şampiyonaya hazırlanırken disiplinli bir şekilde antrenman yaptıklarını dile getirerek, “Bize bu yolda desteklerini esirgemeyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a çok teşekkür ediyoruz. Madalyalarımızı Yenimahalle’ye götürecek olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“EVLATLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

Sporcuları tebrik ederek, spora verdikleri önemden bahseden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, şunları kaydetti:

“Yüzme sporuna gençleri ve çocukları yönlendirmek amacıyla ilçemizin 5 ayrı noktasına yüzme havuzu yaptık. Tesislerimizden binlerce çocuğumuz faydalanıyor. Ayrıca sporcularımız tesislerimizde antrenman yapıyor, kendini geliştiriyor. Bu yatırımların karşılığını görmek göğsümüzü kabartıyor. Evlatlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.”