Yansıların odağında yer alan Oğan’dan dikkat çeken beğeni: Herkes çekilsin, memleketi Kılıçdaroğlu’na teslim edelim

Birinci tıpta yüzde 5.1 oy alan Sinan Oğan, cumhurbaşkanlığı 2. çeşit seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini duyurdu. Bu kararıyla kimi isimlerin reaksiyonunu çeken Oğan’ın Twitter’da beğendiği bir tweet dikkat çekti. Paylaşımda, “Oğan aday olmasaydı Erdoğan seçimi birinci tıpta kazanıyordu. Buna karşın hiçbir AK Partilinin Oğan’a sövdüğünü görmedim. Oğan’a gösterinin, İnce’ye gösterinin, masadan kalkınca Akşener’e gösterinin; herkes demokratik biçimde çekilsin, memleketi Kılıçdaroğlu’na bırakalım” yazıyor.

Yansıların odağında yer alan Oğan’dan dikkat çeken beğeni: Herkes çekilsin, memleketi Kılıçdaroğlu’na teslim edelim
Yayınlama: 23.05.2023
5
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 5’in üzerinde oy alan CET İttifakı adayı Sinan Oğan, tarafını muhakkak etti. Kameralar karşısına geçen Sinan Oğan, ikinci çeşitte Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı.

“SAYIN ERDOĞAN’I DESTEKLEYECEĞİZ”

Oğan, “Her iki aday ile görüşmelerimiz devlet adamı ve karşılıklı nezaketle gerçekleşmiştir. Bu müzakere ve istişareler tabandan gelen iletiler sonucunda seçimlerin ikinci cinsinde Cumhur İttifakı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum. Bize oy veren seçmenleri de sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemelerini talep ediyorum.” dedi.

KARARI YANKI UYANDIRDI

Açıklamaları ile yankı uyandıran Sinan Oğan’ın bu kararı birtakım isimler tarafından olumlu, kimi şahıslarca de reaksiyonla karşılandı. Oğan, açıklamasının akabinde kısa müddette 100 binden fazla takipçi kaybederken Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımı beğendi.

DİKKAT ÇEKEN BEĞENİ

O paylaşımda şu sözler yer aldı: “Sinan Oğan aday olmasaydı Recep Tayyip Erdoğan seçimi birinci cinste kazanıyordu. Buna karşın hiçbir AK Partilinin Oğan’a sövdüğünü görmedim. Oğan’a gösterinin, İnce’ye gösterinin, masadan kalkınca Akşener’e gösterinin; herkes “demokratik” halde çekilsin, memleketi Kılıçdaroğlu’na teslim edelim.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.