Yaban (1973) filmi nerede çekildi? Yaban filminin oyuncuları ve konusu nedir?

Yaban (1973) filmi nerede çekildi? Yaban filminin oyuncuları ve konusu nedir?
Yayınlama: 19.09.2023
15
A+
A-

Umut Evirgen nereyi işletiyor? Umut Evirgen kimdir babası kim? Alina Boz'un sevgilisi Umut Evirgen nereli?

Umut Evirgen nereyi işletiyor? Umut Evirgen kimdir babası kim? Alina Boz’un sevgilisi Umut Evirgen nereli?

Yeşilçam döneminin en büyülü Türk filmlerinden biri olanlarından Yaban filmi 1973 yılında Muğla Marmaris’te çekilmiştir.

YABAN FİLMİ OYUNCULARI

Filmin yönetmenliğini Osman F. Seden yaparken, filmin senaryosu ise Bülent Oran’a aittir. Filmin başrolünü ise Gülşen Bubikoğlu ve Kadir İnanır paylaşmaktadır.

YABAN FİLMİ KONUSU NEDİR?

Filmde sosyetik kadın Alev ile önce şaka ve alayla rahatsız ettiği, sonraları ise âşık olduğu Ali adlı yaban hayatı süren erkeğin hikâyesi konu alınır.

Varlıklı bir ailenin kızı olan Alev, arkadaşları ile birlikte kamp yapmak için bir sahil kasabasına gider. Yaban lakaplı Ali adında bir adam ise, insanlardan uzak kalmak için bu sakin sahilde kasabasında yaşar. Alev, burada yolunun kesiştiği, oldukça içine kapanık biri olan Ali’yi kendisine aşık edebileceğine güvenerek arkadaşları ile iddiaya girer.

Amacına ulaşan Alev, Ali’yi kendisine aşık ettikten sonra ona alaycı bir not bırakarak sahilden ayrılır. Duyguları ile oynanmasından rahatsız olan Ali, Alev’i kaçırır. Birbirlerinden nefret eden ikili, bu süreçte birbirlerine aşık olur.