VGM burs başvurusu ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu ne zaman belli olacak?

VGM burs başvurusu ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu ne zaman belli olacak?
Yayınlama: 13.10.2023
5
A+
A-


“Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu ne zaman belli olacak?” Merak ediliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir. KYK bursu alanlar VGM bursundan faydalanamaz fakat ikisine de başvuru yapabilir. Peki, VGM burs başvurusu ne zaman açıklanacak?İşte detaylar…

Gerek ortaöğrenim eğitim yardımları gerekse yükseköğrenim burs başvuruları her eğitim yılının başında Genel Müdürlükçe belirlenen tarihler arasında alınır. Başvuru şekli ve zamanı Genel Müdürlüğün internet sitesi üzerinden başvuru başlama tarihinden en az onbeş gün önce duyurulur.

  • Ortaöğrenim Eğitim Yardımı Burs başvuru tarihleri: 1 Ekim 2023 – 15 Ekim 2023
  • Yükseköğrenim Bursu tarihi: 20 Ekim 2023 – 31 Ekim 2023
  • Yabancı Uyruklu Öğrenci Bursu tarihi: 20 Ekim 2023 – 31 Ekim 2023

Başvurular halen alınmaya devam etmektedir. Bitiş tarihinden sonra VGM bursu sonuçlarına ulaşılabilecektir.

Ortaöğrenim için başvurular başlamışken yükseköğrenim için henüz başlamadı. Başvuru tarihleri Genel Müdürlüğün internet sitesi üzerinden başvuru başlama tarihinden en az on beş gün önce duyurulur.

Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuruları kurum web sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden alınır. Gerek ortaöğrenim eğitim yardımı başvuruları gerekse yükseköğrenim burs başvuruları her eğitim yılının başında Genel Müdürlükçe belirlenen tarihler arasında alınır. Başvuru şekli ve zamanı Genel Müdürlüğün www.vgm.gov.tr internet sitesi üzerinden başvuru başlama tarihinden en az onbeş gün önce duyurulur. Başvuru sonuçları yine www.vgm.gov.tr adresi üzerinden açıklanmaktadır.

Başvurular bilgisayar, akıllı telefon ve tablet üzerinden yapılabilir. Ancak akıllı telefon ve tabletlerde cihaz işletim sisteminin sürümünden kaynaklı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu masaüstü bilgisayar ya da laptop üzerinden yapmanız önerilir. Bilgisayarda başvuru yaparken Internet Explorer, Google Chrome ve Mozilla FireFox tarayıcılarını kullanarak başvurunuzu sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

VGM burs başvurusu ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu ne zaman belli olacak?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları sonuçlar açıklandıktan hesap açım işlemlerinin tamamlanmasının ardından mümkün olan en kısa sürede ödenir. İlk burs ödemesi Ekim ayından, ödeme yapılan aya kadar geriye dönük olarak yapılır.

Serhıldan Hülakü
Serhıldan Hülakü
Haberler.com – Gündem

Gündem Yaşam Ekonomi Güncel Haberler