Verimliliğinizi ve Yaratıcılığınızı Artıracak En Âlâ 11 Yapay Zeka Grafik Tasarım Uygulaması

Yapay zeka dijital pazarlama sanayisini süratle değiştiriyor. Pek çok işletme, süreçlerini optimize etmek ve gayelerine daha süratli ulaşmak için yapay zeka araçlarını kullanıyor. Dakikalar içinde profesyonel görünümlü görseller oluşturmanıza yardımcı …

Verimliliğinizi ve Yaratıcılığınızı Artıracak En Âlâ 11 Yapay Zeka Grafik Tasarım Uygulaması
Yayınlama: 26.03.2023
11
A+
A-

Yapay zeka dijital pazarlama sanayisini süratle değiştiriyor. Pek çok işletme, süreçlerini optimize etmek ve amaçlarına daha süratli ulaşmak için yapay zeka araçlarını kullanıyor. Dakikalar içinde profesyonel görünümlü görseller oluşturmanıza yardımcı olacak kimi yapay zeka grafik tasarım yazılımlarını sizin için derledik, buyrun sizi aşağıya alalım.👇

Kaynak: https://influencermarketinghub.com/ai…

1. Jasper.ai

Jasper.ai, kullanıcı isteklerine nazaran saniyeler içinde eşsiz imajlar ve fotoğraflar oluşturabilen bir yapay zeka sanat üreticisidir. Telifsiz ticari kullanım ve filigran ile yüksek çözünürlüklü 2k manzaralar sunar. Jasper.ai, stok imgeleri aramak yerine imajları kendi oluşturmada daha süratli ve daha kolay olduğu için epeyce beğeniliyor. Jasper.ai ayrıyeten içerik oluşturabilen ve yazdıklarınızı geliştirebilen bir yapay zeka yazma aracı da sunuyor.

2. Designs.ai

Designs.ai, tasarımı herkes için erişilebilir kılan çevrimiçi tabanlı bir tasarım programıdır. Tasarım geçmişiniz olmasa bile, pazarlama portföyünüzü iki dakikadan daha kısa müddette oluşturmanıza yardımcı olmayı vaat ediyor. Ayrıyeten, akıllı editörü ve sihirbaz aracı, pazarlama içeriğiniz için tasarım fikirleri üzerinde beyin fırtınası yaparken size vakit kazandırıyor. Designs.ai ile logolar, grafikler, görüntüler, maketler ve konuşmalar oluşturabilirsiniz. 20 binden fazla şablon ve 10 bin simgeden oluşan bir kitaplıktan seçim yapabilirsiniz. Platform ayrıyeten binlerce tasarım varyasyonu oluşturmak için yapay zekayı kullanıyor. Yalnızca marka bilgilerinizi ve tercihlerinizi girerek bir logo ve tasarım şablonu da oluşturabilirsiniz.

3. Adobe Sensei

Adobe Sensei, yüklediğiniz medyaları geliştirmek, iş operasyonlarını hızlandırmak ve satış öngörülerini derinleştirmek için,yapay zeka kullanır. Uygulama işletmelerin daha süratli ve daha akıllı çalışmasını sağlamak için uygulamayı 2016 yılında piyasaya sürüldü ve bu, tasarımcıların fikir oluşturma, yaratma ve müşterilerle etkileşim kurma üzere daha kıymetli şeylere odaklanmasına yardımcı oluyor. Adobe Sensei, imgeleri keşfedilebilir hale getirir ve ekran boyutuna ve çözünürlüğe otomatik olarak ayarlanan yüksek kaliteli grafikler oluşturmanıza imkan tanır. İş süreçlerini kolaylaştırmanın yanı sıra, pazarlama için daha âlâ tasarım kararları almanıza da yardımcı olur. Performans kestirim özelliği, gelecekteki performansınızı varsayım eder ve kampanya stratejilerinizi optimize etmenize yardımcı olur.

4. Uizard

Uizard, 2017 yılında bir makine tahsili araştırma projesi olarak başladı. Bugün ise 400 binden fazla kullanıcısı ve 8 binden fazla kullanıcı tarafından oluşturulan projesi bulunuyor. Uygulamanın maksadı, hem tasarımcıların hem de dizayncı olmayanların ilgililerle etkileşim kurabileceği dijital eserler yaratmasına yardımcı olmaktır. Uizard ile web sitelerini, masaüstü arayüzlerini, web ve taşınabilir uygulamalarını saniyeler içinde profesyonelce tasarlayabilirsiniz. Uygulama taranmış elle çizilmiş eskizlerinizi otomatik olarak bir prototipe dönüştürebilir ve bunları projenize uygular. Ayrıyeten, Uizard’ın evvelden hazırlanmış tasarım şablonları ve sürükle ve bırak bileşenleri, tasarımlarınızı süratli bir halde düzenlemenizi de sağlıyor.

5. Fronty

Fronty, kullanıcı tarafından yüklenen bir imaja dayalı olarak kaynak kodları oluşturan yapay zeka takviyeli bir araçtır. İnsanlara Web siteleri oluşturmanın yeni bir yolunu sunar. Yapay zeka grafik tasarım aracı, yirmi yılı aşkındır Front-end tecrübesine sahiptir ve şu anda HTML5 ve Google Analytics dahil olmak üzere 11 teknoloji eser ve hizmetini kullanmaktadır. Fronty, taslağınıza dayalı olarak bir HTML CSS kodu oluşturur ve Web sayfası tasarımınızın bir fotoğrafını yüklemeniz kafidir. Yapay zeka manzaranın farklı öğelerini tanımlar ve akabinde otomatik olarak HTML/CSS kodunuzu oluşturur.

6. Khroma

Tasarımcı George Hastings, renk kombinasyonlarına basitçe göz atmasına ve karşılaştırmasına müsaade veren rastgele bir araç olmadığını fark ettiğinde Khroma’yı yapmaya karar vermiş. Khroma, seçtiğiniz renklerden ve internetteki binlerce insan imali renk paletinden yararlanan yapay zeka tabanlı bir renk kombinasyonu üreticisidir. Şahsileştirilmiş bir renk kombinasyonları listesi oluşturmak için evvel Khroma web sitesinde 50 renk seçmelisiniz. Bunları gradyan, palet, tipografi ve fotoğraf olarak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıyeten koleksiyonunuzu oluşturmanın yanı sıra yeni kombinasyonlar keşfedebilir ve arayabilirsiniz. Ayrıyeten kendi özel görselinizi yükleyebilir ve üzerindeki renkleri test edebilirsiniz.

7. AutoDraw

AutoDraw, web tabanlı yapay zeka takviyeli bir çizim aracıdır. Çizimi herkes için erişilebilir ve keyifli hale getirmek gayesiyle Google Creative Lab’den Dan Motzenbecker ve Kyle Phillips tarafından oluşturulmuştur. Makine tahsilini çeşitli sanatkarların çizimleriyle eşleştirerek süratli çizim yapmanıza ve çizimlerinizi iyileştirmenize yardımcı olur. AutoDraw’da basitçe bir karalama yaptığınızda teklif aracı daha sonra ne çizdiğinizi iddia etmeye çalışır. Akabinde, fotoğrafınızın daha düzgün görünmesi için farklı sanatkarlar ve dizayncılar tarafından oluşturulan çizim teklifleri sunar. Çalışmanızı PNG belgesi olarak indirebilir ve rastgele bir aygıttan toplumsal medyada paylaşabilirsiniz. Dizaynlardan kimileri indirmeniz için de mevcuttur.

8. Deep Arka Effects

Deep Arka Effects, tasarımınızı tek bir tıklamayla sanat yapıtına dönüştüren yapay zeka tabanlı bir araçtır. Yüz yirmiden fazla sanat tarzıyla bu grafik tasarım yazılımı, 2 milyondan fazla global kullanıcıya ve 200 milyon yaratılmış sanat yapıtına sahiptir. Ortaklarından kimileri Samsung, Huawei ve Globus’tur. Deep Arka Effects, sadece farklı sanat tarzlarını öğrenmekle kalmaz, tıpkı vakitte imgelerinizi de geliştirir. Bir imgenin sırf art planını yahut ön planını düzenleyebilir, kendi sanat tarzlarınızı oluşturabilir, manzaraları rastgele bir çözünürlükte işleyebilir ve en sevdiğiniz sanatkarların tarzlarını kullanarak tasarlayabilirsiniz. Hatta yazılımın uygulama programlama arayüzünü kullanarak filtreleri ve manzara teknolojisini uygulamalarınıza entegre edebilirsiniz.

9. Let’s Enhance

Let’s Enhance, manzara geliştirici ve imaj yükseltici bir uygulamadır. Çevrimiçi olarak yüklendiğinde, birtakım fotoğraflar boyutlarından ötürü sıkıştırılır ve piksellenir. Let’s Enhance’in son teknoloji imaj sürece algoritması sayesinde, kaliteden ödün vermeden imgeleri 16 kata kadar yükseltebilirsiniz. Tek bir tıklamayla fotoğraflarınızı temizleyebilir, logonuzu tekrar boyutlandırabilir, tonları ve renkleri ayarlayabilirsiniz. Tüm bunları rastgele bir çevrimiçi platformdan yapabilirsiniz. Grafik tasarımcılara yönelik bu yapay zeka aracı tıpkı vakitte bir seferde 20 adede kadar medyayı (ses kaydı, ekran fotoğrafı, fotoğraf, resim) işleyerek iş akışınızı hızlandırmanıza imkan tanır.

10. remove.bg

Tek seferde ister elli ister bin imaj işliyor olun, remove.bg her fotoğrafın art planını tek bir sürükle ve bırak süreciyle otomatik olarak kaldırabilir. Fotoğraflarınıza profesyonel bir görünüm kazandırarak şiddetli kenarların bile üstesinden gelir. İki yüzden fazla ülkeden 28 binden fazla müşteri bu uygulamayı kullanıyor. Müşterilerinden kimileri ise AT&T Sportsnet, Canva ve Samsung’dur. remove.bg, fotoğraflardaki art planları kaldırmanın yanı sıra çalışmanızı saniyeler içinde düzenleyerek son derece tesirli görseller oluşturmanıza imkan tanır. Tasarım şablonlarını kullanarak art plan fotoğraflarını bile değiştirebilir ve profesyonel görünümlü eser fotoğrafları oluşturabilirsiniz.

11. Sketch2Code

Microsoft Sketch2Code, elle çizilmiş tasarımınızı bir HTML prototipine dönüştürür. Microsoft bu uygulamayı yapay zekayı en üst seviyeye çıkarmak için markaları ve geliştiricileri desteklemek üzere yarattı. Bu, manuel olarak üç boyutlu bir iskelet modeli çizerken yahut uygulama tasarlerken kaybedilen vakte bir tahlil olarak üretilmişti. Sketch2Code, tasarım modellerinizi algılamak, yazılı metni çözümlemek ve yapıları anlamak için yapay zekayı kullanır. Galeriden bir fotoğraf yüklemek yahut seçmek için kendi tasarımınızı kullanabilirsiniz. Yapay zeka, manzaradaki öğeleri tanımlar ve çalışmanızı bir kod tabanına dönüştürür ve hatta ön ayarlarını gereksinimlerinize nazaran özelleştirebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.