Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon şartları nedir? Vergisiz telefon ne zaman başlıyor, hangi telefonlarda geçerli?

Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon şartları nedir? Vergisiz telefon ne zaman başlıyor, hangi telefonlarda geçerli?
Yayınlama: 21.08.2023
1
A+
A-


AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan gençlerin ilk elektronik eşya alımlarında vergiden muaf tutulması uygulaması kabine toplantısında masaya yatırılacak. Gündemde ise Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon şartları nedir? Vergisiz telefon ne zaman başlıyor, hangi telefonlarda geçerli? soruları araştırılıyor.

Üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerinde eğitim alan öğrenciler vergisiz cep telefonundan yararlanabilecek. Cep telefonunda vergi muafiyetinden üniversite öğrencileri yararlanacak. Düzenleme bir defaya mahsus olarak gerçekleştirilecek. Üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerinde eğitim alan öğrenciler vergisiz cep telefonundan yararlanabilecek.

Telefonlardan alınan vergiler sırasıyla; yüzde 1 oranında Kültür Bakanlığı Payı, yüzde 12 oranında TRT Bandrol Ücreti, ÖTV ve yüzde 18 oranında KDV alınıyor. Telefonun fiyatına göre ÖTV oranı yüzde 25, yüzde 40 ve yüzde 50 olarak değişebiliyor.

AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan gençlerin ilk elektronik eşya alımlarında vergiden muaf tutulması uygulaması da masaya yatırılacak. Telefon, tablet, bilgisayar gibi elektronik eşyalardaki vergi indirimi için hükümet nezdinde yapılabilecekler ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Macaristan’daki temaslarının ardından bugün Kabine toplantısına başkanlık etmesi bekleniyor. Toplantıda enflasyonla mücadele, memurların maaş artışları ile ilgili toplu görüşme sürecinin yanı sıra dış gelişmeler de ele alınacak. Öte yandan AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan gençlerin ilk elektronik eşya alımlarında vergiden muaf tutulması uygulaması da masaya yatırılacak.

Haberler.com / Sumru Tarhan – Gündem

Bilgisayar Gündem Eğitim Teknoloji Ekonomi Haberler

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.