Umut Evirgen nereyi işletiyor? Umut Evirgen kimdir babası kim? Alina Boz’un sevgilisi Umut Evirgen nereli?

Umut Evirgen nereyi işletiyor? Umut Evirgen kimdir babası kim? Alina Boz’un sevgilisi Umut Evirgen nereli?
Yayınlama: 19.09.2023
6
A+
A-

Umut Evirgen 26 Şubat 1990’da doğdu. Umut Evirgen aynı zamanda yönetmen, senarist, yapımcı ve prodüktördür. İstanbul’da doğan Evirgen, New York Berkeley College’da İşletme bölümünü tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü.

Lisans eğitimini New York Berkeley College’da İşletme alanında tamamladı. Yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve TV bölümünde tamamladı. İlk kısa filmi Good Food Kills ile Edmonton Film Festivali (Oscar Elemeleri) dahil birçok festivale katıldı. ClujShorts ve Short to the Point festivallerinde en iyi kurgu ödülünü, Malatya Film Festivali’nde ise Jüri Özel Ödülü’nü aldı. Senaryosunu yazdığı projelerin hayata geçirilmesi amacıyla 2019 yılında Set Sanat Prodüksiyon’u kurdu.

İlk uzun metrajlı filmi Ben Bir Denizim’i yazıp yönetti. Filmin başrollerinde Serkan Keskin, Gürberk Polat, Celil Nalçakan ve Sitare Akbaş yer aldı. Ben Bir Denizim, Cinequest Film ve Yaratıcılık Festivali, Crystal Palace Uluslararası Film Festivali, Rhode Island Film Festivali ve Edmonton Film Festivali’nden davet aldı ve ilk gösterimini Adana Altın Koza Film Festivali’nde yaptı. Uluslararası prömiyeri Filmfestival Cottbus’ta yapıldı. Aynı yıl karantina evinde yaşananları konu alan Dünyanın En Kolay Filmi filminin yönetmenliğini ve senaristliğini yaptı. Senaryosunu Feride Çiçeçoğlu’yla birlikte yazdığı Ananın Kuzusu adlı yeni uzun metrajlı film projesi, Ankara Film Festivali Proje Geliştirme Platformu’na seçildi.

Hasan Mingü neden öldü? Hasan Mingü öldü mü? Hasan Mingü kimdir?

Hasan Mingü neden öldü? Hasan Mingü öldü mü? Hasan Mingü kimdir?

UMUT EVİRGEN NEREYİ İŞLETİYOR?

Umut Evirgen 1989 doğumlu genç bir iş adamı ve ülkenin güçlü ismidir. Ünlü şarkıcı Murat Boz ve başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy ile olan yakın dostluğuyla tanınıyor. İş sektöründe başarılı bir kariyere sahip olan Evirgen, Emirgan’ın sunduğu global eğlence La Boom’un sahibidir. Ayrıca suşi üreten Teras Emirgan, Next Door ve Emirgan’da bulunan Pizza Emirgan’ın da sahibidir.