Ümit Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Levent Sürme: ‘Ümit Ulusal Grup aslında bir eğitim merkezi’

Ümit Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Levent Sürme, oyuncuların buraya çantayla geldiğini ve kamp sonunda o çantayı doldurup bir şeyler öğrenip buradan o denli gitmelerini istediklerini söyledi. Her oyuncuyla ferdi olarak ilgilendiklerini belirten Sürme, Ümit Ulusal Kadro’nun bir eğitim ve bilim merkezi olduğunu vurguladı.

Ümit Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Levent Sürme: ‘Ümit Ulusal Grup aslında bir eğitim merkezi’
Yayınlama: 21.06.2023
18
A+
A-

– Levent Sürme: “Ümit Ulusal Grup aslında bir eğitim merkezi”

İSTANBUL – Ümit Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Levent Sürme, “Ümit Ulusal Kadro aslında bir eğitim ve bilim merkezi. Oyuncular buraya çantayla geliyorlar. Kamp sonunda o çantayı doldurup, bir şeyler öğrenip buradan o denli gitmelerini istiyoruz” dedi.

Türkiye U21 Ulusal Grubu, hazırlık maçında konuk ettiği Bosna-Hersek U21 Ulusal Ekibi’ni 4-1’lik skorla mağlup etti. Müsabakanın akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan U21 Ulusal Ekibi Teknik Yöneticisi Levent Sürme, “Bizim için şu anda en kıymetlisi bu oyun ideolojisini oturtmak. Alışılmış ki tıpkı anda skorlar da güzel olunca oyuncuları daha çok motive ediyor. Son Azerbaycan maçını 1-0 kazanmıştık. Aslında skordan o kadar çok şad değildik, daha çok gol atmamız lazımdı. Fakat oyun temposunu, oyun ideolojisini ve kapanmış bir gruba karşı nasıl oynanması gerektiğini çok yeterli yaptık. Bu sefer 4-1’lik skor bizim için daha hoş oldu. Rakip değişti, rakibin oyun ideolojisi biraz daha değişikti. Zati İrlanda’ya daha çok benzeyen bir rakip seçmiştik. Bundan ötürü çok mutluyuz. Bosna-Hersek aslında tam istediğimiz üzere oynadı. İrlanda maçının simülasyonunu yapmış olduk” sözlerini kullandı.

“Her oyuncuyla ferdi çalışıyoruz”

Her oyuncuyla kişisel olarak ilgilendiklerinin altını çizen Sürme, “Bizim misyonumuz hem skor almak lakin tıpkı vakitte da oyuncuları eğitmek. Biz her vakit diyoruz; Ümit Ulusal Kadro aslında bir eğitim ve bilim merkezi. Oyuncular buraya çantayla geliyorlar. Kamp sonunda o çantayı doldurup, bir şeyler öğrenip buradan o denli gitmelerini istiyoruz. Bundan ötürü her oyuncuyla ferdî çalışıyoruz, ferdî görüşüyoruz. İki kamp ortasında telefonlaşıyoruz. Bazen online toplantılar yapıyoruz. Onların oynadıkları durumlar hakkında bağlantıya geçiyoruz. Emeğimiz baya büyük” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.