Ulusal Kadro’da Abdülkerim Bardakcı için ‘baş ağrısı’ bilmecesi! Kuntz, Abdülkerim ve G.Saray’dan açıklamalar…

Ulusal Kadro’nun Ermenistan ve Hırvatistan maçları için açıklanan aday takımında bulunan lakin baş ağrısı sebebiyle takımdan çıkarılan Abdülkerim Bardakcı, Galatasaray’ın bugün Azerbaycan grubu Karabağ ile yapacağı maçın takımında olması çok konuşulmuştu. Ulusal Kadro’nun Ermenistan karşısında aldığı galibiyetin akabinde Stefan Kuntz’a Abdülkerim Bardakcı ile ilgili soru soruldu. Ulusal futbolcu da takımdan çıkarılmasıyla ilgili açıklama yaparken Galatasaray’dan da Abdülkerim ile ilgili açıklama geldi. İşte süreç boyunca yaşanan tüm gelişmeler…

Ulusal Kadro’da Abdülkerim Bardakcı için ‘baş ağrısı’ bilmecesi! Kuntz, Abdülkerim ve G.Saray’dan açıklamalar…
Yayınlama: 26.03.2023
7
A+
A-

Galatasaraylı stoper Abdülkerim Bardakcı, A Ulusal Kadro’nun EURO 2024 Elemeleri D Kümesi’nde oynayacağı Ermenistan ve Hırvatistan maçlarının aday takımına dahil edilmişti.

28 yaşındaki stoperin 21 Mart Salı günü yapılan açıklamayla aday takımdan çıkarıldığı tabir edilmişti. TFF’nin bahisle ilgili açıklamasında; “Galatasaray’da forma giyen ulusal futbolcumuz Abdülkerim Bardakcı, üç gündür devam eden baş ağrısı şikâyeti nedeniyle EURO 2024 Elemeleri’nde gayret edecek A Ulusal Kadromuzun aday takımından çıkarıldı. Abdülkerim’in ileri tetkik ve tedavisine kulübünde devam edilecek.” denilmişti.

22 MART: GALATASARAY’DAN AÇIKLAMA

Konyaspor yenilgisi sonrası gruba müsaade veren Galatasaray’dan Abdülkerim ile ilgili birinci açıklama 22 Mert Çarşamba günü yapıldı:

“Şiddetli baş ağrıları nedeniyle ulusal kadro takımından ayrılan Abdülkerim Bardakcı, sponsor hastanemizde yapılan tedavileri sonrası bugün taburcu edilmiştir. Futbolcumuz, bir günlük dinlenme sonrası saha çalışmalarına başlayacaktır.”

TAKIMLA ÇALIŞTI, KARABAĞ TAKIMINDA YER ALDI

Abdülkerim Bardakcı, 23 Mart Perşembe günü yapılan idmanın bir kısmında yer alırken 24 Mart Perşembe günkü antrenmanın tamamında grupla çalıştı. Abdülkerim, Cuma ve Cumartesi günü de ekiple çalıştı ve Karabağ ile bugün Bakü’de yapılacak özel maçın takımına dahil edildi.

KUNTZ’DAN ABDÜLKERİM CEVABI

Milli Kadro teknik yöneticisi Stefan Kuntz’a 2-1 kazanılan Ermenistan maçı sonrası “Abdülkerim Bardakcı baş ağrısı nedeniyle aday takımdan çıkarıldı lakin Galatasaray’ın oynayacağı hazırlık maçının takımına dahil edildi. Abdülkerim takımdan erken mi çıkarıldı?” biçiminde soru soruldu.

Kuntz’un karşılığı şöyle oldu:

Abdülkerim konusu da rahatlıkla açıklığa kavuşacaktır. Perşembe günü en son Abdülkerim’i tedavi eden hekimlerden rapor aldık, nöroloji kısmından iki haftalık tedavi süreci olduğu söylendi. Biz de bu doğrultuda kararımızı verdik.

ABDÜLKERİM BARDAKCI’DAN AÇIKLAMA: BEN DE ANLAMADIM

Abdülkerim Bardakcı, Beyaz TV’ye hususla ilgili konuştu: Maça 10 gün kala baş ağrısından ötürü bir oyuncu ulusal ekip kampından çıkarılabilir mi? En büyük amacım ulusal grupta oynamaktı. Nasıl çıkartıldığımı ben de anlamadım.

GALATASARAY KULÜP TABİBİ YENER İNCE’DEN AÇIKLAMA

Galatasaray’ın toplumsal medya hesabından gece saatlerinde kulüp tabibi Yener İnce’nin Abdülkerim Bardakcı’nın durumuyla ilgili açıklama görüntüsü paylaşıldı.

Yener İnce’nin açıklamaları şu biçimde:

Uzmanlar, Abdülkerim Bardakcı’nın hayati bir durumunun olmadığını ve baş ağrısının tedavi edilmesi gerektiğine karar verdiler. Biz de bir gün ekstra takip altında tuttuk. Devamındaki gün ise egzersize başladı, bugün de hocamızın kararıyla bizimle birlikte. Bir oyuncu Ulusal Grup takımına alındığından itibaren, durum oradaki sıhhat takımının inisiyatifindedir. Oyuncunun orada olup olmamasındaki karar o sıhhat takımı ve teknik gruptadır. Biz o dakikaya kadar rastgele bir müdahalede bulunmadık. Oyuncumuz ayrılmak istemedi, sıhhat grubunun kararıyla ayrıldıktan sonra biz sürece müdahil olduk.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.