Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Sıhhat çalışanlarının yanındayız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon’da düzenlenen Trabzon Sıhhat Topluluğu Dayanışma Buluşması’nda sıhhat çalışanlarının kutsal vazifelerini icra ettiğini belirterek, sıhhat dalında yapılan iyileştirmelerin gündemlerinden hiç çıkmadığını söyledi. Karaismailoğlu, ayrıyeten ulaşım ve sıhhat alanlarında yapılan hizmetlerin Türkiye’yi 1 numara yaptığını vurguladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Sıhhat çalışanlarının yanındayız
Yayınlama: 11.05.2023
10
A+
A-

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Özellikle pandemi devrinde yaşadığımız o karanlık günlerde sıhhat çalışanlarımızın her vakit yanı başımızda olduğunu çok yeterli biliyoruz. Bunu bildiğimiz için işte iyileştirmeler gündemimizden hiçbir vakit çıkmadı.” dedi.

AK Parti Trabzon milletvekili adayı olan Karaismailoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Toplumsal Tesislerinde düzenlenen “Trabzon Sıhhat Topluluğu Dayanışma Buluşması”nda, sıhhat çalışanlarının çok kutsal bir vazifesi icra ettiğini söyledi.

Eşinin eczacı olduğunu, kendisinin de vakit zaman ona yardım ettiğini anlatan Karaismailoğlu, “O yüzden sizlerin çektiği zahmeti ve bilhassa sorunlarınızı çok güzel bilen birisiyim.” sözünü kullandı.

Karaismailoğlu, inançlı, kaliteli ve konforlu yollar sayesinde artık hayatın kolaylaştığını belirterek, trafik kazalarında yüzde 82 azalma olduğuna dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 yıllık liderliğindeki hükümetleri devrinde yalnızca ulaşımda değil sıhhat, etraf ve şehircilik alanlarında da hayal edilemeyecek hizmetler yaptıklarını vurgulayan Karaismailoğlu, “Hastanelerimizde bugün ulaştığımız kalite, yıllar öncesiyle mukayese edilemeyecek düzeydeki sıhhat hizmetlerinin her noktaya ulaştırılması, vatandaşımıza verdiğimiz bedelin, bu siyasetlerin hayatımızın ve siyasetin vazgeçilmezi olmasının en kıymetli etkenlerinden bir adedidir.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, sıhhat çalışanlarının özlük haklarının uygunlaştırılması, onların daha rahat ve huzurlu bir formda hastalarına hizmet verebilmesinin de gündemlerinden hiç çıkmadığını lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Özellikle pandemi devrinde yaşadığımız o karanlık günlerde sıhhat çalışanlarımızın her vakit yanı başımızda olduğunu çok uygun biliyoruz. Bunu bildiğimiz için işte iyileştirmeler gündemimizden hiçbir vakit çıkmadı. Elbirliğiyle mühendisiyle hekimiyle hemşiresiyle eczacısıyla ülkemizin geleceği ve insanlarımızın hayatını sağlıklı bir formda sürdürebilmeleri konusunda hiçbir vakit hizmetten ödün vermeden çalışmak bizim prensibimiz oldu, olmaya da devam edecek.”

Şehirde sıhhat kesiminde yapılması gereken işler, hastanelerdeki hizmet, eleman, işçi, aygıt kalitesinin artırılmasının gündemlerinde olduğunu aktaran Karaismailoğlu, Trabzon’da üretimi devam eden 900 yatak kapasiteli kent hastanesini Şubat 2025’te hizmete açacaklarını söyledi.

Karaismailoğlu, ulaşım ve sıhhatin biraz başka üzere gözükse de yeni yapılan hastaneye ulaşım konusunda kendilerine iş düştüğüne işaret ederek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Tabii vatandaşımızın kaliteli, inançlı hastanelere ulaşması için çabalarken alternatifimiz olan ve şu anki idareye talip arkadaşlarımızdan da bu çeşit hassasiyetleri beklememiz çok doğaldır bir vatandaş olarak. Lakin maalesef bunları göremediğimiz için onların yapması gereken işleri üstlenerek yapıp bitirip vatandaşımızı onlara muhtaç halde bırakmıyoruz. Bunun en hoş örneğini İstanbul’da yaşadık. Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi üzere dünyanın en kaliteli ve çağdaş hastanesine ve pandeminin birinci günlerinde en çok gereksinim duyduğumuz hastaneye ulaşım yollarını yapmayan şu andaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi ‘Bunu niçin yapmıyorsunuz? Daha evvel bu iş başlanmış, devam ediyor, niçin yarım bıraktın?’ dememize karşın yapmadığı için çabucak devralarak yaptık, bitirdik ve milletimizin hizmetine sunduk. Hastanenin metrosunun da yapılması gerekiyordu zira 2 bin yataklı Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde günlük yalnızca 100 bin insan hareketi var. Milletin kederleriyle dertlenmeyenler, bu türlü milleti yolda bırakmak için idareye gelmiş bireyler bu yatırımı yapmadıkları için bunu da devraldık, bitirip İstanbulluların hizmetine sunduk.”

“Sağlık bölümünde Türkiye artık 1 numara oldu”

Karaismailoğlu, çok evvelden devleti yönetenlerin tedavilerini yurt dışında yaptırdıklarını belirterek, “Ama Allah’a şükürler olsun ki bizim Cumhurbaşkanı’mız da olmak üzere bütün yöneticilerimiz tedavilerini Türkiye’de yaptırdığı üzere sıhhat kesiminde Türkiye artık 1 numara oldu ve artık sıhhat turizmini konuşuyoruz.” tabirini kullandı.

Trabzon’un turizm alanında ilgi çeken bir kent olduğuna vurgu yapan Karaismailoğlu, “Turizmdeki patlamanın sıhhatte da ilerlemesi için ne gerekiyorsa sizlerle birlikte oturacağız, konuşacağız, karar vereceğiz ve uygulayacağız. Siyasetse politika, yatırımsa yatırım yapacağız ve kentimiz bu mevzuda da kesinlikle en hoşuna layıktır, en hoşu olacaktır.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, pazar günü yapılacak seçimde takviye isteyerek, “Seçimler demokrasilerin vazgeçilmezi. Güzel ki de demokrasiyle yönetiliyoruz zira seçimler hem yapılan işlerin takdir edilmesi hem de birilerine ders verilmesi için çok kıymetli bir imtihandır aslında. O imtihana bizi tabi tutacaksınız. Bizler de sizlere diyoruz ki bakın, sıhhat bölümünde bunları yaptık, bu kadar yatırımlar yaptık, artık hayal edilemeyen işler gerçekleştirildi.” dedi.

Türkiye’nin yıllarca terörden çok çektiğini ve bedeller ödediğini kaydeden Karaismailoğlu, “Ama maalesef terörle iltisaklı bireylerin bu ülkede bakan olabileceğini konuşacağımız günlere geldik. Bu çok üzücüdür. Bir makama talip olmak, son derece doğaldır. Lakin o makamı elde edebilmek için gayrimeşru şahıslarla işbirliği yapmak, görüşmek olmaz, kırmızı çizgimizdir. Biz vatanımızı milletimizi seven insanlarız.” diye konuştu.

Programda Vilayet Sıhhat Müdürü Hakan Usta, Tabipler Odası Lideri Kibar Yaşar İnanç, Türkiye Sıhhat Personelleri Sendikası Genel Lider Yardımcısı Osman Çavuş da konuşma yaptı.

Programda Bakan Karaismailoğlu’na, isminin yazılı olduğu Vakfıkebir ekmeği ikram edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.