Turizm bölümünde bir birinci… 3D yazıcıyla otel inşa edilecek

Şimdiye kadar hiç görülmemiş eşsiz bir otel inşa edilmek üzere. Turizm ve Otelcilik teşebbüsçüsü olan Liz Ambert, 62 dönümlük toprağa dünyanın birinci 3D yazıcısıyla inşa edilen otelini tasarlamaya hazırlanıyor.

Turizm bölümünde bir birinci… 3D yazıcıyla otel inşa edilecek
Yayınlama: 26.03.2023
9
A+
A-

Turizm kesiminde bir birinci… 3D yazıcıyla otel inşa edilecek

3D baskı teknolojisinde bir birinci daha yaşandı. 25 Mart’ta bildirilen habere nazaran otelcilik teşebbüsçüsü Liz Lambert, inşaat girişimci Icon ve Danimarkalı tasarım firması BIG ortasında yapılan işbirliği sayesinde dünyanın birinci 3D baskılı oteli inşa edilecek. Teksas’ta yapılacak olan otel için projelerin hazırlandığı söyleniyor.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN GELEN ZİYARETÇİLERİN İLGİ ODAĞI OLACAK

2023 yılında açılması beklenen otel yenilikçi 3D baskı teknolojisi kullanılarak inşa edilecek. Eşsiz bir konaklama tecrübesi yaşatacak olan otel, ziyaretçilerin ilgi odağı olması bekleniyor. 3D yazıcıyla inşa edilecek olan otel, dünyanın dört bir yanından gelen gezginler için kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir yer olan mevcut El Cosmico kamp alanı ile birebir alana inşa edilecek.

3D baskı makinesiyle yapılması düşünülen otel 62 dönümlük bir yere inşa edilecek. Otelin eşsiz tasarımı 3D yazıcısı olan Vulcan kullanılarak inşa edilecek. Otel Lavacrete maddesi kullanılarak inşa edilecek. Lavacrete, vakit içindeki yıpranmalara karşı dayanabilmesini sağlamak için kapsamlı bir formda test edilmiş sağlam ve muteber bir unsur olarak biliniyor.

BENZER TEŞEBBÜSLER İÇİN ALTERNATİF ÇALIŞMALAR GELİŞTİRİLİYOR

3D baskı makinesi alanında birçok firma atağa geçti. Arizona merkezli bir şirket olan Rosotics, büyük ölçekli 3D metal baskıyı dönüştürmeyi amaçlayan ihtilal niteliğindeki “hızlı indüksiyon baskı” teknolojisini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Rosotics şirketi metali endüktif olarak ısıtmak için indüksiyon kullanıyor; bu da metali 3D yazdırmanın doğal ve son derece verimli bir yolu olarak biliniyor. Şirketin Mantis ismi verilen yeni baskı başı, metale endüktif olarak ısı veriyor ve bu da baskı sürecini hızlandırırken maliyetleri düşürüyor.

Yazıcı, uçak ve roketlerde yapısal kullanım için gereğince büyük kesimler oluşturabiliyor ve bu da onu büyük ölçekli metal modüllere gereksinim duyan sanayiler için cazip bir seçenek haline getiriyor.

KAYNAK: HABER7

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.