Togg’un ikinci elinde dudak uçuklatan rakamlar!

Birinci yerli elektrikli arabası Togg’un ikinci elinde fiyatlar dudak uçuklatıyor. Satış fiyatı 953 bin liradan başlayan araçlar online satış sitelerinde 3 milyon 500 ila 4 milyon liradan alıcı buluyor.

Togg’un ikinci elinde dudak uçuklatan rakamlar!
Yayınlama: 25.05.2023
8
A+
A-

Türkiye’nin arabası Togg’a vatandaşların gösterdiği ağır ilgi karaborsacıları harekete geçirdi. Kısa mühlet evvel teslimatları başlayan araçlar online satış sitelerinden dudak uçuklatan sayılara satışa çıkarılmaya başladı. Bu sitelerde “Sahibinden Togg” olarak verilen ilanlarda resmi satış fiyatı ise 953 bin liradan başlayan aracın fiyatı 3 milyon 500 ila 4 milyon liraya kadar çıkarak üç katına ulaştı. Kelam konusu ilanların kısa müddette alıcı bulduğu da dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan yalnızca araç değil Togg ile ilgili çabucak her şey büyük ilgi görüyor. E-ticaret sitelerinde Togg ile ilgili maket, tişört ve gibisi promosyon eserleri bin liradan başlayan fiyatlarla alıcı buluyor. Araçla ilgili internette ilgi gören öteki bir mevzu ise domain fiyatları. Örneğin www.marmaratoggbayi. com alan ismi 250 bin lira, www.togg2elparca. com ise 300 bin lirada satılığa çıkmış durumda. Türkiye’nin yerli arabaya olan ilgi ve beğenisinin farklı bir düzeyde seyrettiğini belirten araba uzmanları, “Türkiye’de bugüne kadar hiçbir araba bu kadar ilgi görmedi. Sanal dünyada da en fazla izlenen, araştırılan araba Togg oldu” yorumunu yaptı.

100 BİNE ÇIKACAK

İlk etapta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa-Gemlik’te tecrübe merkezleri açan Togg, İstanbul, Ankara, Bursa-Gemlik, İzmir, Adana, Samsun, Diyarbakır, Erzurum, Antalya ve Kayseri’de de servis ve teslimat noktaları açmayı sürdürüyor. Dünya çapında bir teknolojiye sahip olan ve teknik özellikleriyle otomobil tutkunlarını kendisine hayran bırakan Togg, 29 Mart’taki çekilişin akabinde mayıs ayında teslimatlarına başlamıştı. Bu yıl 20 bin aracı teslim etmeyi planlayan şirketin yakın gelecekteki teslim sayısı ise 100 bine çıkacak.

HEDEF AVRUPA YOLLARI

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Togg’un tecrübe merkezleri her gün yüzlerce vatandaşı ağırlıyor. Test araçları üzerinde yerli arabanın keyfine varan vatandaşlar, yerli arabanın yurt sonlarını aşarak Avrupa yollarına da çıkarılmasını istiyor. Test araçlarını inceleyen vatandaşlar Togg’un ülke hudutlarını aşmasını bekliyor. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları en kısa müddette yerli arabası Avrupa’da da görmenin hayalini kuruyor.

2.5 MİLYARLIK BÜYÜKLÜK

Türkiye’nin birinci yerli ve elektrikli arabası Togg’un yollara çıkmasıyla birlikte yollardaki şarj üniteleri sayısı da süratle artmaya başladı. Şu ana kadar piyasada batarya ve elektrikli araç fabrika maliyetleri hariç olmak üzere sadece şarj üniteleri ve öteki irtibat ekipmanları için 2.5 milyar TL’lik yatırım büyüklüğüne ulaşıldı. Türkiye’nin gururu olan Togg başta olmak üzere elektrikli arabaların kesintisiz güç ile yol kat edebilmeleri için çalışmalar süratle devam ediyor. Bugüne kadar 2 bin 592 adet istasyonda 3 bin 835 adet AC (yavaş şarj), bin 123 adet DC (yüksek süratli şarj) şarj ünitesi olmak üzere toplam 4 bin 958 adet şarj noktası açıldı.

ŞEHİRLERE MERASİMLE GİRDİ

Kurayla Togg sahibi olan vatandaşlara ilişkin araçların teslimatları büyük heyecan yarattı. Kente birinci girişleri için merasimler düzenlenen araçlar bir mühlet kent merkezinde gösterimde tutulurken, mahallî gazetelerin de manşetlerini süsledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.