THY, Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle yolcularına hak tanıdı

THY, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci cins seçimleri kapsamında yolcularına rezervasyon tarihi değişikliği iptal yahut iade hakları tanındığını duyurdu. Fiyatsız rezervasyon tarihi değişikliği, iptal yahut iade yapılabilen biletlerin yanı sıra biletlerin geçerliliği de 31 Mart 2024’e kadar uzatılabilecek.

THY, Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle yolcularına hak tanıdı
Yayınlama: 16.05.2023
2
A+
A-

Türk Hava Yolları (THY), 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci cins seçimleri kapsamında yolcularına rezervasyon tarihi değişikliği, iptal yahut iade hakları tanındığını duyurdu.

THY’nin toplumsal medya hesaplarından yapılan açıklamada, 28 Mayıs tarihini içeren seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolculara bilet süreçlerinde kullanabilmek üzere ek haklar tanımlandığı belirtildi.

15 Mayıs ve öncesinde düzenlenmiş biletler için fiyatsız rezervasyon tarihi değişikliği, iptal yahut iade yapılabileceği aktarılan açıklamada, “14 Mayıs 2023-11 Haziran 2023 (dahil) ortasındaki Türkiye varışlı yahut Türkiye çıkışlı seferlere kayıtlı seyahati olan, 28 Mayıs 2023 tarihini kapsayacak formda Türkiye varış yahut çıkışlı yurt içi ve yurt dışı gidiş-dönüş seyahati olan yahut 15 Mayıs 2023-28 Mayıs 2023 tarihleri ortasında Türkiye varışlı seyahati olup oy kullanmak için seyahat planını 28 Mayıs 2023 tarihini kapsayacak halde değiştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yolcularımız, 11 Haziran 2023 (dahil) tarihine kadar süreç yaptırmaları kaydıyla yeni seyahat tarihleri en geç 31 Mart 2024 tarihine kadar olan seferlere yapılan rezervasyon değişiklikleri, birebir güzergah bölgesinde olmak şartıyla fiyatsız yapılacaktır.” tabirleri kullanıldı.

Bilet iade koşulları

Hiç kullanılmamış biletlerin kesintisiz iade yapılacağına dikkati çekilen açıklamada, “Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde, biletin kullanılmayan uçuşlarına ilişkin iade süreci fiyatsız yapılacaktır. Rastgele bir fiyat farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 31 Mart 2024 (dahil) tarihine kadar uzatılabilecektir.” bilgileri verildi.

Açıklamada, biletlerinde değişiklik yapmak isteyenlerin THY satış ofislerinden, davet merkezinden ya da internet sitesinden süreçlerini gerçekleştirebileceği kaydedildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.