The Economist’in Erdoğan aykırılığı: Kılıçdaroğlu’na takviyenin dozunu artırdılar

Londra merkezli The Economist mecmuası, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’na olan takviyenin dozunu artırdı.

The Economist’in Erdoğan aykırılığı: Kılıçdaroğlu’na takviyenin dozunu artırdılar
Yayınlama: 11.05.2023
6
A+
A-

Sözde tarafsız Batı medyası, Türkiye’de yapılacak olan 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine kilitlendi. Tüm mesasini seçimlere taraf verme eforuna ayıran tetikçi Batı medyası, Lider Erdoğan’ı maksat alan kapaklar hazırlarken 7’li koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ise övgü ile bahsetmekten geri durmuyor.

KILIÇDAROĞLU’NU PARLATMA ÇABASI

Son günlerde Türkiye’deki seçimlere yönelik operasyonel haber ve kapaklarını artıran İngiliz The Economist, HDP dayanaklı 7’li koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parlatma eforuna girdi. Mecmuanın “Eski bir bürokrat Erdoğan’a kök söktürüyor” başlıklı makalesinde, Türkiye’de değişime gereksinim duyulduğu kaleme alındı.

ÖVGÜ DOLU SÖZLER

CHP önderi Kılıçdaroğlu’na anket gazı veren The Economist, Kılıçdaroğlu’nun önde olduğunu lakin seçimlerin tekrar de ikinci cinse kalma ihtimalinin yüksek olduğunu söz etti. Kılıçdaroğlu’nun faiz oranlarını artıracağını, ve yabancı yatırımcıyı Türkiye’ye çekeceğine söyleyen mecmua, 7’li koalisyon adayından övgü ile bahsetti.

OSMAN KAVALA VE SELAHATTİN DEMİRTAŞ’A ÖZGÜRLÜK VAADİ

HDP’nin Kılıçdaroğlu’na verdiği onayı hatırlatan mecmua, Kılıçdaroğlu’nun kayyum uygulamasını kaldıracağını ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararlarını uygulayacağını belirten kelamlarını makalesine taşıdı. Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ı da suçsuz göstermeye çalışan The Economist, özgür kalmalarının tek umudu olarak Kılıçdaroğlu’nu gördüklerini kaydetti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.