Teknolojide kullanıcı dostu yatırım

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu, ZTE ve Netaş işbirliği ile yenilenen arayüzünü ve yeni hayat kanalı ‘Tivilife’ı tanıttı.

Teknolojide kullanıcı dostu yatırım
Yayınlama: 16.06.2023
11
A+
A-

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, bugüne kadar şirketin teknolojideki birikimini sağlıktan ulaşıma, kültür sanattan eğitime kadar farklı alanlarda muvaffakiyetle aktardıklarını belirterek, “Tivibu ile klâsik televizyon yayın anlayışını kökten değiştirdik. Bu manada Tivilife da yerli ve yabancı programları harmanlayan yayın akışı ile en özgün ve özel içerikleri izleyicilerle buluşturacak” değerlendirmesini yaptı.

KİŞİYE ÖZEL İÇERİK

Önal ayrıyeten yenilenen arayüzü ile Tivibu’daki içerikleri zenginleştirmek için çalışmaların devam edeceğini kelamlarına ekledi. Tivibu’da 7 güne kadar geri alma özelliği ile geçmiş yayınlar TV rehberi mönüsünden izlenebilirken; kullanıcının geçmiş izleme alışkanlıklarına nazaran seveceği sinemalardan oluşan ve Türkiye’de birinci olarak, hayata geçirilen Benim Kanalım’da ise yayınlanan sinemalar bireye özel içeriklerden oluşuyor. Ebeveyn denetimi ile kullanıcılar dilediği kanalı yahut içeriği izlemeye kapatabilirken, tüm programlar ortasında farklı düzeyde yaş sonu belirlenebiliyor. Şirketten yapılan açıklamada tıpkı vakitte Çocuk Profili oluşturarak yalnızca çocuklara uygun içeriklere ve kanallara ulaşabildiği belirtildi. Bana Özel mönüsünün arayüzünde ise kullanıcılar, yarım bıraktığı, kiraladığı yahut satın aldığı içeriklere erişebiliyor.

‘ALTYAPI SURATINA DAYANAK OLUYORUZ’

ZTE Corporation Avrupa ve Amerika Bölge Lideri ve Netaş İdare Şurası Lideri Aiguang Peng ise, “ZTE olarak, operatörlerin altyapı modernizasyonunu hızlandırmasına her vakit takviye oluyoruz. Türk Telekom ile gerçekleştirdiğimiz bu projenin, dünya çapındaki IPTV/OTT pazarındaki pek çok operatör ve iş ortağı için düzgün bir referans kaynağı olacağına inanıyor, dijital inovasyonu daima birlikte şekillendirelim istiyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.