Teklif geldi, Hasan Cemal milletvekili adayı oldu!

Dedesi Cemal Paşa Osmanlı Devleti’nin yıkımına sebep olurken torunu Hasan Cemal Türkiye’yi bölmeye ant içen HDP ile kol kola hareket ediyor. HDP Müracaat Heyeti üyesi Hasan Cemal, HDP’den aldığı teklifle milletvekili olmaya hazırlanıyor.

Teklif geldi, Hasan Cemal milletvekili adayı oldu!
Yayınlama: 26.03.2023
9
A+
A-
  • Haber7

Terör örgütü PKK elebaşlarıyla pozlar veren Cemal Paşa’nın torunu T24 müellifi Hasan Cemal, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’den aday oldu. 

Son bir yıldır HDP İstişare Konseyi üyesi olarak HDP’ye hizmet eden Hasan Cemal, seçilebilecek sıralardan girmesi bekleniyor. 

PERVİN BULDAN, TEKLİF GÖTÜRDÜ

T24’te yazan bilgiye nazaran, Hasan Cemal’e milletvekili adaylığı teklifini, HDP Eş Genel Lideri Pervin Buldan götürdü. 

Öte yandan HDP, 14 Mayıs seçimleri öncesi kabuk değiştirerek Yeşil Sol Parti ismiyle Emek ve Özgürlük İttifakı’yla seçime girecek. Emek ve Özgürlük ittifakında HDP, Türkiye Personel Partisi (TİP), Emek Partisi (EMEP), Toplumsal Özgürlük Partisi, İşçi Hareket Partisi (EHP) ve Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) yer alıyor. 

HENDEK OPERASYONLARINA KARŞI ÇIKMIŞTI

2015 yılında terör örgütü PKK, HDP’li belediyelerle birlikte kimi kentlerde hendek kazarak terör estirmişti. 

Hasan Cemal, teröristlerin hendek kazıp ortalığı savaş alanına çevirdiği Mardin‘in Nusaybin ilçesine giderek burada hendek başında poz vermişti. Bu pozları “Nusaybin’in barikatlı, hendekli ve de hüzünlü sokaklarından…” başlıklı yazısıyla paylaşan Hasan Cemal, tıpkı yazıda PKK propagandası yapmıştı.

TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞLARIYLA SAMİMİ POZLAR

Hasan Cemal; Murat Karayılan, Duran Kalkan, Cemil Bayık ve Fehman Hüseyin (Bahoz Erdal) ile yaptığı görüşmeleriyle biliniyor.

PKK’nın gazetesi Özgür Gündem‘de genel yayın direktörlüğü yapan Hasan Cemal, Kandil’e gidip terör örgütü elebaşlarıyla birçok kere röportaj yapmış ve samimi pozlar vermişti.

TERÖRİST ELEBAŞI BAHOZ ERDAL İÇİN AĞIT YAKMIŞTI

Hasan Cemal’in PKK’nın üst seviye yöneticilerinden olan Bahoz Erdal kod isimli Fehman Hüseyin’in aracı patlatılarak öldürülmesi haberini tatildeyken aldığı söyleyen Hasan Cemal, duyduğu üzüntüyü şu sözlerle sarf etmişti:

OSMANLI’YI YIKAN GRUPTAN CEMAL PAŞA’NIN TORUNU

Hasan Cemal, Osmanlı Devleti’nin sonunu getirecek 1913 tarihli Bâb-ı Âlî baskınının başkan takımından Cemal Paşa’nın torunu.

İttihad ve Terakkî Cemiyeti’nin üç başkanından biri olan darbeci Cemal Paşa’nın torunu, mesleksel mesleğini PKK siyasi uzantısından milletvekili olarak tamamlayacak.

KAYNAK: HABER7

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.