Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci AK Parti seçim ofisini ziyaret etti

AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı olan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Afşin seçim ofisini ziyaret ederek DÜZGÜN Partiden ayrılıp AK Partiye katılanlara rozet takma merasimine katıldı. Kirişci, tüm yurtta AK Parti ve Cumhur İttifakına büyük bir teveccüh olduğunu belirterek, UYGUN Parti ve CHP’li kardeşlere de seslendi. Ayrıyeten, AK Partiye katılanlara ailelerine güzel geldiniz dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci AK Parti seçim ofisini ziyaret etti
Yayınlama: 11.05.2023
3
A+
A-

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Bunların gerek içeride 11 masanın kendisi, gerekse ağababaları büyük bir panik halinde. Lakin inşallah son noktayı, son vuruşu, altın vuruşu sizler Afşinli hemşehrilerim, Kahramanmaraşlı hemşehrilerim ve Türkiye’deki bu aziz millet yapacak

AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı da olan Bakan Kirişci, partisinin Afşin seçim ofisini ziyaret etti, DÜZGÜN Parti’den ayrılıp AK Parti’ye katılanlara rozet takma merasimine katıldı.

Tüm yurtta AK Parti ve Cumhur İttfakı’na büyük bir teveccüh olduğunu, tüm programların, mitinglerin kalabalık geçtiğini, İstanbul’da 1 milyon 700 bin kişinin Cumhurbaşkanını dinlemek için alanı hınca hınç doldurduğunu anlatan Kirişci, “Bunlar çok büyük bir ümitsizliğe düştüler. Bunların gerek içeride 11 masanın kendisi, gerekse ağababaları büyük bir panik halinde. Fakat inşallah son noktayı, son vuruşu, altın vuruşu sizler Afşinli hemşehrilerim, Kahramanmaraşlı hemşehrilerim ve Türkiye’deki bu aziz millet yapacak.” dedi.

İYİ Parti ve CHP’lilere seslendi

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin birinci gününden itibaren devletin ve milletin el ele vererek, kucaklaşarak yaraların sarılması noktasında bir olduğunu vurgulayan Kirişci, şöyle konuştu:

“İnşallah devlet, millet el ele verecek ve bu 11’li çeteyi, müptezelleri, dışarıdaki ağababalarının içerideki uzantıları olan bunları birer siyasi mevta, siyasi meyyit haline getirip bunların defin süreçlerini inşallah gerçekleştireceğiz. Onun için ben bu türlü kaybedenlerin yanında yer almasının, bu vakte kadar içtenlikle YETERLİ Parti’den bir gelecek beklemiş kardeşlerimize, Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir gelecek beklemiş vatansever kardeşlerimize bunu bir fırsat olarak görmelerini istek ediyorum. Bunu bir adeta ulusal ekibin bir maçı üzere değerlendirmelerini, ulusal kadromuz gol attığında, hele galip geldiğinde futboldan anlamasak bile millet olarak nasıl memnun oluyorsak ben 14 Mayıs akşamı bütün aziz milletimizin o geceyi büyük bir memnunlukla, ‘sandıktan çıkan oylardan bir tanesi de benim, benim de bu çorbada tuzum var’ demesini dilek ediyorum. Bu ulusal grubun galip gelmesine muadil. Bu ülkenin ulusal birlik ve beraberlikten yana bu türlü bir adımı atmasından ötürü bu hazzı, bu tadı, bu lezzeti tatmalarını istiyorum. Zira hepimizin buna çok muhtaçlığı var.”

AK Parti’ye katılanlara “ailemize güzel geldiniz.” diyen Bakan Kirişci, “Artık kendileri de bu ailenin ulu, erdemli, haysiyetli birer bireyleri olacak. Onların da inşallah bu önümüzdeki üç gün içerisinde gayretlerinden da istifade etmiş olacağız.” dedi.

Bakan Kirişci, daha sonra UYGUN Parti’den ayrılıp AK Parti’ye katılan 115 şahsa rozet taktı, partililerle fotoğraf çektirdi.

Etkinliğe, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Lideri Hayrettin Güngör, AK Parti Vilayet Lideri Fırat Görgel ve AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayları da eşlik etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.