Tamirci Esnafı İsyan Etti! ’76 Puanla Kızımı Yedeğe Bile Almadılar, 49 Puanla Atama Yaptılar’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de esnaf ziyareti yaptı. Karaca ile konuşan oto tamircisi bir vatandaş, iktidarın mülakat uygulamasından dert yanarak, “KPSS’den 76 puanla benim kızımı yedeğe bile yazmadılar. 49 puanla kendi …

Tamirci Esnafı İsyan Etti! ’76 Puanla Kızımı Yedeğe Bile Almadılar, 49 Puanla Atama Yaptılar’
Yayınlama: 02.05.2023
11
A+
A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de esnaf ziyareti yaptı. Karaca ile konuşan oto tamircisi bir vatandaş, iktidarın mülakat uygulamasından dert yanarak, “KPSS’den 76 puanla benim kızımı yedeğe bile yazmadılar. 49 puanla kendi adamlarını aldılar” dedi. 

Seçime 12 gün kala partiler ve ittifaklar sahadaki etkisini artırmak için ziyaretlere devam ediyor.

Millet İttifakı’nın ortağı CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’da Denizli’de esnaf ziyaretlerinde bulundu. Karaca’nın dinlediği oto tamircisi yurttaş, iktidarın mülakat uygulamasını şikayet etti.

Kendi kızının 76 puan almasına rağmen yedek listesine bile alınmadığını belirten yuttaş, ’49 puanla kendi adamlarını aldılar” dedi.

‘Geçtiğimiz günlerde AK Partili bir vekilin bölgeye geldi’ diyen yurttaş, ‘hiç ses çıkarmadı, dese ‘benim sana oy vermem için beni bi ikna et’ diyecektim’ ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Karaca, “Millet İttifakı iktidarımızda; kamu görevine alınmada her aşamada liyakat ve eşitlik ilkelerini hâkim kılacak, şeffaflığı sağlayacağız. Mülakat uygulamalarına son verecek, yazılı sınavda en yüksek puan alandan başlamak üzere personel alımı yapılmasını sağlayacak, işin niteliği gereği sözlü mülakat yapılmasının zorunlu olduğu istisnai halleri kanunla düzenleyecek, sözlü sınavlarda adaylara yöneltilecek soruların kura usulüyle belirlenmesini, sözlü sınav ve mülakatların kayda alınmasını temin edeceğiz. KPSS sınavlarının sayısını artıracak ve sınavlardan ücret almayacağız.” ifadelerini kullandı.

Yaşanan haksızlığı anlatan vatandaşın görüntüleri 🎥

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.