Tamino Amir kaç yaşında aslen nereli? Tamino Amir kimdir?

Tamino Amir kaç yaşında aslen nereli? Tamino Amir kimdir?
Yayınlama: 18.09.2023
3
A+
A-

Tamino Amir kimdir? Tamino Amir kaç yaşında? Tamino Amir nereli? Tamino Amir nerede doğdu? Tamino Amir’in hayatı merak ediliyor. Sizlere Tamino Amir’in hayatı hakkında merak edilenleri araştırdık…

Tamino, türler ve kültürler arasında gelecekteki geçişlerle kendi benzersiz tarzını üreten yetenekli bir sanatçıdır. Hem dünyada hem de Türkiye’de geniş bir hayran kitlesine sahip. Artık Tamino’nun yeniden Türkiye’ye gelmesiyle birçok kişi Tamino’nun kim olduğunu merak etmeye başladı. Tamino kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir gibi sorular akla gelmeye başladı. Ayrıca Tamino’nun Amir şarkıları da merak edilenler arasında yer alıyor.

Melisa Metin kaç yaşında kimdir? Melisa Metin ne iş yapıyor nereyi kazandı?

Melisa Metin kaç yaşında kimdir? Melisa Metin ne iş yapıyor nereyi kazandı?

Tamino Amir Kimdir?

Tamino Amir Moharam Fouad, 24 Ekim 1996’da Belçika’nın Mortsel kasabasında Mısırlı bir baba ve Flaman bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi ve babası Gine’de, annesi Tamino ve erkek kardeşi Rami ise Belçika’da dünyanın dört bir yanında tanıştı. Çocukken anne ve babası ayrıldı ve babası Mısır’a döndü. Tamino, Belçika’da annesi, büyükanne ve büyükbabası tarafından büyütüldü. Tamino, çocukluğunda piyano çalmaya başladı ve annesinin The Beatles, Satie ve Chopin gibi sanatçılarla tanışması onda derin bir etki bıraktı. Ayrıca babasından öğrendiği Arap Müziği onun müzik tarzını etkilemiştir. Popülerlik kazanmadan önce Amsterdam Kraliyet Konservatuarı’nda okudu. Kasım 2016’da Tamino, Belçikalı grup Het Zesde Metaal tarafından Radyo 1 oturumunda çalmaya davet edildi. İlk single’ı “Habibi” büyük bir hit oldu. 2017 yılında Studio Brüksel’de Yeni Yetenek ödülünü kazandı. 11 Ekim 2017’de Ancienne Belgique’de bir performans sergiledi ve ardından “Belçika’nın Jeff Buckley’si” olarak tanındı. Ayrıca Palais 12 ve Flaman Müzik Endüstrisi Ödülleri’nde ve Amsterdam’daki Melkweg’de de sahnelendi. 2017 yazında Belçika ve Hollanda’da Rock Werchter, Pukkelpop gibi festivallerde yer aldı. 2018 yazında sahne, Rock en Seine de dahil olmak üzere Avrupa çapındaki festivallerde sahnelendi.

Tamino, 19 Ekim 2018’de ilk uzun metrajlı albümü “AMIR”ı çıkardı. Ardından Avrupa turnesi kapsamında The Ancienne Belgique’de 3 kapalı konser var. Kasım 2018’de İzlanda’daki İzlanda Airwaves’de gerçekleştirildi. Tamino’nun etkileyici sesi, Live Nation’ın “Ones To Watch” programında yer almasıyla büyük beğeni topladı. Tamino, 2019’daki ilk büyük stadyum gösterisini Lotto Arena’da duyurdu. Aynı yıl, Radiohead basçısı Colin Greenwood ile SXSW’deki dört konser için “Indigo Night”ın canlı yayını paylaşıldı. “Live at Ancienne Belgique” adlı canlı EP’si 10 Mayıs’ta yayınlandı. Fransa, İngiltere, Almanya ve Budapeşte’deki Sziget Festivali dahil olmak üzere tüm Avrupa’yı gezmeye devam ediyor. Aynı zamanda moda dünyasında da yer aldı ve Missoni’nin SS19 Koleksiyonunda süper model Gisele Bündchen ile birlikte rol aldı. Paris Moda Haftası’nda Maison Valentino ile “in talk” etkinliğine katıldı ve “Indigo Night”ın solo versiyonunu seslendirdi. Vogue Hommes dergisi tarafından eleştirilerle karşılanan fotoğraf, fotoğrafçı Paolo Roversi tarafından Mart 2019’da çekildi. Tamino’nun çıkardığı albümler arasında “AMIR” (2018) ve “Sahar” (2022) yer alıyor. Ayrıca “Tamino” (2017), “Habibi” (2018) ve “Live at Ancienne Belgique” (2019) gibi önemli eserleri de bulunuyor.