Stefan Kuntz kovuldu mu? Stefan Kuntz istifa mı etti, görevden alındı mı?

Stefan Kuntz kovuldu mu? Stefan Kuntz istifa mı etti, görevden alındı mı?
Yayınlama: 18.09.2023
7
A+
A-


Stefan Kuntz kovuldu mu? TFF, geçtiğimiz günlerde A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Stefan Kuntz‘un ayrıldığı yönündeki haberler ile ilgili açıklama yaptı. Stefan Kuntz‘un istifa ettiği, görevden alındığı, yolların ayrıldığı şeklinde iddialar basında yer almıştı. Peki, Stefan Kuntz kovuldu mu? Stefan Kuntz istifa mı etti, görevden alındı mı? Detaylar…

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Futbol Takımı’nın X platformu hesabından Stefan Kuntz ile yolların ayrıldığı yönündeki haberleri ve iddiaları yalanladı. Yapılan açıklamada Stefan Kuntz’un ayrılığıyla ilgili haberlerin ve iddiaların gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

A Milli Futbol Takımı’nın resmi X (Twitter) hesabından yapılan paylaşımda Stefan Kuntz’un ayrılığıyla ilgili haberlerin ve iddiaların gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

Yapılan açıklamanın tamamında şu ifadeler yer aldı; “Bir süredir yazılı, görsel ve dijital medyada yer alan A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile ilgili haberler ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye Futbol Federasyonu sözleşmesi devam eden A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz’u 20 Eylül Çarşamba günü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantı yapmak üzere Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ne resmi olarak davet etmiştir.”

60 yaşındaki çalıştırıcı EURO 2024 Elemeleri grup aşamasında Ermenistan beraberliği sonrası eleştirilmişti. Kuntz yönetimindeki milliler Ermenistan maçı sonrası Japonya ile özel maça çıkmış ve 3-2 mağlup olmuştu. Bu maçın ardından Kuntz oyuncuları suçlayıcı açıklamalar yapmış, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ise “Kuntz kendi bacağına ateş etti” yorumunda bulunmuştu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından TFF’nin, Stefan Kuntz’un görevine son verdiği haberleri geçmişti.

Haberler.com / Onur Bayram – Gündem

Stefan Kuntz Futbol Gündem Spor Haberler