Sözcü, Halk TV ve Cumhuriyet’e Siber Atak Düzenlendi

Tüm Türkiye, 14 Mayıs seçimlerinin sonuçlarını büyük bir heyecanla takip ediyor. Anadolu Ajansı ve Anka Haber Ajansının bilgileri birçok basın yayın organında yayınlanıyor. Muhalif yayın organları olan Sözcü, Halk TV ve Cumhuriyet’e ise siber atak …

Sözcü, Halk TV ve Cumhuriyet’e Siber Atak Düzenlendi
Yayınlama: 15.05.2023
10
A+
A-

Tüm Türkiye, 14 Mayıs seçimlerinin sonuçlarını büyük bir heyecanla takip ediyor. Anadolu Ajansı ve Anka Haber Ajansının bilgileri birçok basın yayın organında yayınlanıyor. Muhalif yayın organları olan Sözcü, Halk TV ve Cumhuriyet’e ise siber taarruz düzenlendiği öğrenildi.

Türkiye, 14 Mayıs Pazar günü sandık başına giderek cumhurbaşkanını ve milletvekillerini belirlemek için oyunu kullandı.

Oy verme süreci 17.00 prestijiyle sona erdi. YSK’nın yayın yasağının ise 18.30’da kaldırılmasıyla birlikte, seçim sonuçları yayınlanmaya başladı.

Tüm Türkiye seçim sonuçlarını büyük bir heyecanla takip ederken birinci olarak Sözcü, internet sitesinin “siber saldırıya” uğradığını açıkladı.

Sözcü’nün resmi toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “sozcu.com.tr’ye siber saldırı! Türkiye’nin en tesirli haber sitesi ‘Sozcu’ sunucularına siber akın başlatılmıştır. Bu nedenle web sitemize erişilememektedir.’ sözleri kullanıldı.

👇🏻

Ardından Halk TV, yurt dışı kaynaklı bir siber hücum yaşandığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Az evvel yurt dışı kaynaklı bir siber hücuma uğradık. Akın hala sürüyor. Engellemeler bizi yıldıramaz.’ açıklaması yapıldı.

👇🏻

Cumhuriyet ise internet sitelerinin siber atağa uğradığını “Bağımsız medya hedefte” diyerek açıkladı.

👇🏻

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.