Son Dakika: 100 bin imzayı topladı: Sinan Oğan’dan ilk açıklama

Son dakika haberi… Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce’nin ardından Ata İttifak’ının adayı Sinan Oğan da 100 bin imzayı toplayarak geçici cumhurbaşkanı aday listesine girdi.

Son Dakika:  100 bin imzayı topladı: Sinan Oğan’dan ilk açıklama
Yayınlama: 26.03.2023
7
A+
A-

Hangi Cumhurbaşkanı adayı kaç imza topladı? 5. günde son durum

SON DAKİKA HABERİ: Zafer Partisi öncülüğünde kurulan Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Sinan Oğan, cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli 100 bin imzaya ulaştı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) “Cumhurbaşkanı Aday Gösterilme Durumu” ekranındaki verilere göre Oğan, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı seçiminde aday olabilmek için gerekli 100 bin imzayı aldı.

Sinan Oğan sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı:

Türk milletinin aziz evlatları, Bütün zorluklara rağmen 120.000 imza hedefine ulaşacağız inşallah. Bu adaletsiz düzende sakın ola 100.000’e ulaştık, artık imza atmamıza gerek yok demeyin zira bu zaferimizi elimizden almak için her şeyi yapacaklar. Yok imzalar mükerrer diyecekler, yok kenarı ıslanmış diyecekler yok bilmem ne diyecekler… O sebeple 120 bin sayısına ulaşana kadar devam edeceğiz.

İMZA VERME İŞLEMİ 27 MART’TA SONA ERECEK

Türkiye genelindeki il ve ilçe seçim kurullarında, cumhurbaşkanı adayı gösterilmek istenen ve YSK tarafından cumhurbaşkanı adaylık başvuruları kabul edilen Doğu Perinçek, Davut Turan, Erkan Trükten, Halil Murat Ünver, Hilmi Özden, İrfan Uzun, Tevfik Ahmet Özal ve Yakup Türkal’ın imza süreci işlemleri devam ediyor.

Bugün de devam edecek imza verme işlemi, 27 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de sona erecek.

Bu arada YSK tarafından cumhurbaşkanı adaylık başvurusu kabul edilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 25 Mart Cumartesi günü cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli 100 bin imzaya ulaştı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise partisinin Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere gireceğini belirterek, 24 Mart Cuma günü cumhurbaşkanı adaylığı sürecini sonlandırdı.

KAYNAK: AA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.