Sinan Oğan: Halk bizi yeni tanımaya başladı

Cet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Osmaniye’deki ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamada halkın kendilerini yeni tanımaya başladığını ve oy oranlarının arttığını söyledi. Ayrıyeten 13 milyon yabancının Türkiye’den gönderilip gönderilmemesinin bir referandum konusu olduğunu belirtti.

Sinan Oğan: Halk bizi yeni tanımaya başladı
Yayınlama: 11.05.2023
8
A+
A-

‘HALK BİZİ YENİ TANIMAYA BAŞLADI’

Osmaniye’deki ziyaretlerini sürdüren Cet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, basın mensuplarına açıklamada bulundu. Halkın kendilerini yeni tanımaya başladığını belirten Oğan, şunları söyledi:

“Eğer önümüzde bir ay daha müddet olsa, ikinci çeşide kalmadan biz bu seçimi kazanırdık. Zira halk bizi yeni tanımaya başladı ve tanıdıkça da sevmeye başladı. Çaldığımız maya tutmuş arkadaşlar. En baştan beri biz bir şeyi ortaya koymaya çalışıyorduk ve diyorduk ki ‘Türk milliyetçilerinin bir adayı olmalı’ diyorduk ve artık görüyoruz ki Türk milliyetçilerinin adayı olmalı söylemi toplumda karşılığını bulmuş. O sebeple de bizim oy oranımız çok önemli bir halde artıyor. Burası bir sarsıntı bölgesidir ve sarsıntı bölgesinde biz çok siyaset yapma taraftarı değiliz, bilhassa Adıyaman, Hatay başta olmak üzere gittiğimiz her sarsıntı bölgesinde siyaset konuşmamaya ihtimam gösterdik.”‘BU SEÇİM, 13 MİLYON SIĞINMACI GİTSİN Mİ, KALSIN MI REFERANDUMU OLACAK’

Türkiye’de 13 milyon yabancının olduğunu ve tümünü ülkelerine geri göndereceğini lisana getiren Oğan, “Bu seçim, 13 milyon sığınmacı gitsin mi, kalsın mı referandumu olacak” dedi.

İbrahim EMÜL/ OSMANİYE,

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.