Sena Nur Çelik: 14 Mayıs seçimlerinde milletimiz dünyaya bir demokrasi verdi

AK Parti İstanbul Milletvekili Sena Nur Çelik Beyoğlu’nda Cumhur İttifakının yürüyüşünde “14 Mayıs seçimlerinde yüzde 90’a yakın katılım oranıyla milletimiz dünyaya bir demokrasi verdi ” dedi.

Sena Nur Çelik: 14 Mayıs seçimlerinde milletimiz dünyaya bir demokrasi verdi
Yayınlama: 22.05.2023
7
A+
A-

Beyoğlu Belediye’sinin ev sahipliğinde Cumhur İttifakının kazandığı zafer coşkuyla kutlandı.

Zafer yürüyüşüne bir çok siyasetçinin yanı sıra Cumhur İttifakına yeni seçilen İstanbul milletvekilleri de katıldı. O milletvekillerinden biri de  AK Parti’den aday olup seçilen Sena Nur Çelik’ti. 

SENA NUR ÇELİK: MİLLETİMİZ CUMHUR İTTİFAKINA SAHİP ÇIKTI

Çelik yürüyüşle ilgili yaptığı açıklamada “Bugün burada milletimiz Cumhur İttifakına Beyoğlu’nda sahip çıktığını göstermiş oldu. 14 Mayıs seçimlerinde yüzde 90’a yakın katılım oranıyla milletimiz dünyaya bir demokrasi verdi ” dedi.

2. TUR İÇİN DE BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERİLDİ

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın ev sahipliği yaptığı yürüyüşe; AK Parti 2’nci Bölge Milletvekili Büşra Paker, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Abdullah Enes Özkan, MHP Beyoğlu İlçe Başkanı Bayram Gölcük, Yeniden Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Ahmet Gülep ve HÜDA PAR Beyoğlu İlçe Başkanı Seyfettin Güler ve vatandaşlar katıldı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği yürüyüşte, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek istendi.

Saat 19.00’da Okçular Vakfı önünden başlayan yürüyüş, Arabacılar Meydanı’nda son buldu.

Yürüyüşün ardından konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bosna’nın bilge kralı der ki; ‘Tarihi Allah yazar, önemli olan sizin nerede durduğunuzdur.’ Değerli kardeşlerim, sizlere tarihten, inançtan ve medeniyetten yana duran Cumhur İttifakı’nın genel başkanlarının selamlarını, sevgilerini, muhabbetlerini sunuyorum. Onlar adına burada duruyoruz. Hep birlikte bir bayrak yürüyüşü gerçekleştirdik. Bu bayrak yürüyüşü tarihin yürüyüşüdür. Bu yürüyüş, Türkiye yüzyılının ilelebet devam geleceğinin işaretidir. Fatih Sultan Caddesi’nde Fatih Sultan Han’ın torunları olarak hep birlikte bu yürüyüşün devam edeceğimize dair bir ahitleşmedir. 28 Mayıs’ta bir cumhurbaşkanı seçeceğiz. PYD’nin sözde başkanı 28 Mayıs seçimini için diyor ki; ‘Afrin’de Türk ordusu var. Türk bayrağı var. Bunun intikamını’ diyor, 28 Mayıs’ta bir kişiyi de alabiliriz. Ne demek istediğini anladınız mı? Biz bir aydır bu bayrakla Beyoğlu’nda dolaşıyoruz. Diyoruz ki bayrağı elden bırakma. Bayrağımızı indirmek isteyenler var. Sınırımızda bir terör devleti kurmak isteyenler var. Teröristleri cezaevinden çıkarmak isteyenler var. Tayyip Erdoğan’ın terörle mücadelesini durdurmak isteyenler var. Terörle mücadelemizde yerli ve milli savunma sanayimizi durdurmak isteyenler var. Bayrağımızı indirmek isteyen var. Bayrağı elden bırakma diye haykırıyoruz. Ve bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.