Secdeye giden futbolcuya tükürdüğü argüman edilen Samet Akaydin kaç maç ceza alacak? Formayı unutabilir

Gol sevincinde secdeye giden Trabzonsporlu Trezeguet’ye tükürdüğü argümanıyla PFDK’ye sevk edilen Fenerbahçeli futbolcu Samet Akaydin’in kaç maç ceza alacağı merak konusu oldu. Temsilcinin rapora yazması durumunda futbolcunun en alt sondan 4 maç ceza alması bekleniyor.

Secdeye giden futbolcuya tükürdüğü argüman edilen Samet Akaydin kaç maç ceza alacak? Formayı unutabilir
Yayınlama: 23.05.2023
8
A+
A-

Eski hakem Bünyamin Gezer, TRT Spor’da Fenerbahçeli futbolcu Samet Akaydin’in PFDK’ye sevk edilmesini kıymetlendirdi.

“ARADA ARALIK VAR”

Bünyamin Gezer yaptığı açıklamada, “Öyle bir toplumsal medya imajı müdür, bir imaj çıktı. Trabzonspor’un paylaşımında da var. Nasıl yorum yapacağız bilmiyorum. Nereye gidiyorlar, nasıl karar alıyorlar bilmiyorum. Biz görmedik yahu hakikat düzgün. Ekranda olsa daha net sözler kullanabiliriz. O denli bir anda, o denli bir imaj geliyor ki… Samet nereli Trabzonlu, Samet’in annesi babası Trabzon’da yaşıyor. Maçta da galip. Trezeguet ile o denli bir itiş kakış olmadı. İhtimal düşük. Yapmış mıdır, yapmamış mıdır, bilmiyorum. Adam ‘Böyle bir şey yapmadım, doğal aksiyon’ diyor. Futbolcular maç içinde tükürür, görüyoruz. Servet Çetin vardı, o hareketi yapmayayım, daima yapardı. Çocuğun burnu kapalıydı zira. Nereye, nasıl yaptı, nereden çıktı? Bir açıdan gördüm, ortada ara var. Oradan baktım, ara gözüküyor. Yaptı mı, yapmadı mı, ben ne bileyim. Trezeguet ‘Ben hissetmedim, imgeyi görünce üzüldüm’ diyor. Buna nasıl karar verdiniz de PFDK’ye sevk ettiniz?” dedi.

“BEN NİYETLERİ BİLEMEM”

Gezer ayrıyeten, “Ben ka rar veremedim, Trezeguet’ye mi, yere mi tükürüyor. Niyet okuyucu değilim. Tahminen Samet manzara çıkınca çark etti, bilemem. Samet yaptı hareketi, ‘Başımız belaya giriyor’ deyip o açıklama yaptı. Ben niyetleri bilemem. Yayıncı kuruluşun gösterdiği manzaralarda var ise, net bir formda açık ise temsilci yahut hakem görmemiş ise, o vakit imgeden sevk edersin.” tabirlerini kullandı.

“EN ALT HUDUTTAN 4 MAÇA CEZA ALIR”

Programda yorum yapan Hünkar Memnun ise yaptığı açıklamada, “Eskiden PFDK misyon yapmış hukukçularla konuştum. Bu büsbütün onların imaj üzerinden vereceği karara bağlı. Temsilci yazdıysa en alt huduttan 4 maç ceza alır. Temsilci değil de imgeler üzerinden bir sevk üzere görünüyor. PFDK üyeleri buna bir karar verecek. Samet’in hareketi futbolcuya mı yoksa Samet’in anlattığı üzere mi… PFDK, 3’e inebilir. 3’te 1’i uyarınca 2’ye de inebilir. Bunun kararını PFDK verecek, kaç maç ceza alacağını.” biçiminde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.