Sarıyer’de kamyon meskenin bahçesine uçtu

Sarıyer’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği kamyon, 5 kişinin yaşadığı meskenin bahçesine uçtu. Uçuruma sürüklenen kamyondan son anda atlayan sürücüsü, kazayı hafif formda yaralandı. Daha evvel de kazaların yaşandığı bölgede yaşayanlar, kazalara reaksiyon göstererek tedbir alınmasını istedi.

Sarıyer’de kamyon meskenin bahçesine uçtu
Yayınlama: 03.05.2023
16
A+
A-

SARIYER’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği kamyon, 5 kişinin yaşadığı konutun bahçesine uçtu. Uçuruma  sürüklenen kamyondan son anda atlayan sürücüsü, kazayı hafif biçimde yaralandı. Daha evvel de kazaların yaşandığı bölgede yaşayanlar, kazalara reaksiyon göstererek tedbir alınmasını istedi.

Kaza, saat 23.00 sıralarında Maden Mahallesi Özdereiçi Caddesi’nde meydana geldi. Cadde üzerinde Sarıyer tünel istikametine seyir halinde bulunan ve şimdi sürücüsü tespit edilemeyen 16 ASJ 292 plakalı kamyon, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki meskenin bahçesine uçtu. Sürücü son anda kamyondan atlayarak kazada hafif halde yaralandı. Besin yüklü kamyon kaza sırasında elektrik direklerini ve ağaçları devirirken, 5 kişinin yaşadığı meskene bir kaç metre kala durabildi. Bu sırada meskende yaşayanlar ise panikle kendilerini dışarı attı. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi. Yaralı kamyon sürücüsüne birinci müdahale kaza yerinde sıhhat takımları tarafından yapılarak, Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Facianın eşiğinden dönülen kazada besin yüklü kamyon kullanılmaz hale gelirken, polis kazayla ilgili inceleme başlattı.

“DAHA EVVEL BURADA 3 KONUTUN ÜZERİNE KAMYON DÜŞTÜ”

Ev sahibi Rahmi Çavdar, “Gürültüyü duyduk dışarı çıktık. Kamyon kapının önündeydi. Biz bu konutta oturuyoruz. Konutu sıyırdı geçti, görüyorsunuz. Faciadan dönüldü, 5 bireydik konutta. Biz bunu daha evvel yüzlerce sefer söyledik şikayet ettik, gitmediğimiz yer kalmadı. Bu kamyonlar buradan aşağı inmesin diye. Daha evvel burada 3 tane konutun üzerine kamyon düştü. Can kaybı olmadığı için kimse önemsemedi. Olursa tahminen önemserler. Bu kamyonlar buraya girmesin diye söyledik, aradık. Herkesle görüştük lakin hala giriyorlar. Üstten aşağıya kaptırıp süratle geliyorlar. Burada duramayanlar ise yolun altına iniyor. Kamyonda 1 kişi vardı. Yolda atlamış esasen yaralıydı” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.