Sarıyer’de kamyon konutun bahçesine uçtu: 5 kişilik aile faciadan döndü

Sarıyer’de kamyonun direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meskenin bahçesine uçması sonucu 5 kişilik aile faciadan döndü. Kazada kamyon sürücüsü hafif biçimde yaralandı. Daha evvel de kazaların yaşandığı bölgede yaşayanlar, tedbir alınmasını istedi.

Sarıyer’de kamyon konutun bahçesine uçtu: 5 kişilik aile faciadan döndü
Yayınlama: 03.05.2023
5
A+
A-

SARIYER’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği kamyon, 5 kişinin yaşadığı konutun bahçesine uçtu. Uçuruma  sürüklenen kamyondan son anda atlayan sürücüsü, kazayı hafif halde yaralandı. Daha evvel de kazaların yaşandığı bölgede yaşayanlar, kazalara reaksiyon göstererek tedbir alınmasını istedi.

Kaza, saat 23.00 sıralarında Maden Mahallesi Özdereiçi Caddesi’nde meydana geldi. Cadde üzerinde Sarıyer tünel istikametine seyir halinde bulunan ve şimdi sürücüsü tespit edilemeyen 16 ASJ 292 plakalı kamyon, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki konutun bahçesine uçtu. Sürücü son anda kamyondan atlayarak kazada hafif formda yaralandı. Besin yüklü kamyon kaza sırasında elektrik direklerini ve ağaçları devirirken, 5 kişinin yaşadığı konuta bir kaç metre kala durabildi. Bu sırada konutta yaşayanlar ise panikle kendilerini dışarı attı. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi. Yaralı kamyon sürücüsüne birinci müdahale kaza yerinde sıhhat takımları tarafından yapılarak, Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Facianın eşiğinden dönülen kazada besin yüklü kamyon kullanılmaz hale gelirken, polis kazayla ilgili inceleme başlattı.

“DAHA EVVEL BURADA 3 MESKENİN ÜZERİNE KAMYON DÜŞTÜ” Ev sahibi Rahmi Çavdar, “Gürültüyü duyduk dışarı çıktık. Kamyon kapının önündeydi. Biz bu meskende oturuyoruz. Konutu sıyırdı geçti, görüyorsunuz. Faciadan dönüldü, 5 bireydik meskende. Biz bunu daha evvel yüzlerce sefer söyledik şikayet ettik, gitmediğimiz yer kalmadı. Bu kamyonlar buradan aşağı inmesin diye. Daha evvel burada 3 tane meskenin üzerine kamyon düştü. Can kaybı olmadığı için kimse önemsemedi. Olursa tahminen önemserler. Bu kamyonlar buraya girmesin diye söyledik, aradık. Herkesle görüştük ancak hala giriyorlar. Üstten aşağıya kaptırıp süratle geliyorlar. Burada duramayanlar ise yolun altına iniyor. Kamyonda 1 kişi vardı. Yolda atlamış aslında yaralıydı” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.