Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: ‘Hangi milletten olursa olsun biz bir ve beraberiz’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Bursa milletvekili adayı Osman Mesten’in seçim ofisinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Arabası projesi üzere muvaffakiyetleri daima birlikte yakalayacaklarını söyledi. Varank, Türkiye’nin tüm renkleriyle kültürüyle milletin her bir ferdinin bu ülkeye olan katkısıyla yoluna devam edeceğini vurgulayarak, 14 Mayıs’ta yanlışsız tercih yapmak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yalnız bırakmamak gerektiğini belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: ‘Hangi milletten olursa olsun biz bir ve beraberiz’
Yayınlama: 11.05.2023
6
A+
A-

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Balkan’ı, Makedon’u hangi milletten olursa olsun biz bir ve beraberiz. Biz bir ve bir arada hayli bu ülkeyi en ileriye taşıyacak, Türkiye’nin Arabası projesi üzere birçok muvaffakiyetleri daima birlikte yakalayacağız.” dedi.

AK Parti Bursa milletvekili adayı Osman Mesten’in Yunusemre Mahallesi’ndeki seçim ofisine Kapadokya renkli Togg ile gelen Varank, burada yaptığı konuşmada, milletin, hizmet seyahatinde AK Parti ile birlikte yürümek için kendilerini bağrına bastığını söyledi.

Seçime çok az bir mühlet kaldığını söz eden Varank, “14 Mayıs’ta zaferi getirmeye var mıyız? Sayın Cumhurbaşkanı’mızı tekrar cumhurbaşkanı koltuğuna oturtmaya var mıyız? Aramızdaki sevda o kadar büyük ki gece gündüz, soğuk sıcak, yağmur kar dinlemiyor. Zira bizim sevdamız bu memlekete hizmet etme sevdası. Bizim sevdamız bu ülkeyi muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkarma sevdası. İnşallah bunu daima birlikte başaracağız. Türkiye’yi Türkiye Yüzyılına taşıyacağız. Kâfi ki siz bu heyecanı ve coşkuyu devam ettirin.” diye konuştu.

“Ülkemizdeki ahengi bozmaya çalışanlar var”

Varank, Türkiye’nin tüm renkleriyle kültürüyle milletin her bir ferdinin bu ülkeye olan katkısıyla yoluna devam edeceğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Nasıl bu kent bir mozaiği barındırıyorsa, bu ülke de bu mozaiği barındırıyor. Her bir hemşehrimiz bu ülkenin her bir pahası aslında bu ülkeye katkı sağlıyor. Onun için hangi kentten ve kültürden olursa olsun Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Balkan’ı, Makedon’u hangi milletten olursa olsun biz bir ve beraberiz. Biz bir ve bir arada hayli bu ülkeyi en ileriye taşıyacak, Türkiye’nin Arabası projesi üzere kaç muvaffakiyetleri daima bir arada yakalayacağız. Bu birliktelikten rahatsız olanlar var. Bizim bir ve bir arada olmamızdan rahatsız olanlar var. Bu ülkenin ortasına nifak tohumu ekmeye çalışanlar var ve ülkemizdeki ahengi bozmaya çalışanlar var. Terör örgütlerinin 14 Mayıs’la ilgili çok makûs niyetleri var. Biz inanıyoruz ki bu terör örgütlerine 14 Mayıs’ta bu aziz millet yol vermez. Terör örgütlerinin bu ülkede borusunu öttürmesine bu aziz millet yol vermez. İnşallah 14 Mayıs’ta işte bu birliği ve beraberliği büyüteceğiz. Çok farklı bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Çok daha müreffeh, çok daha aydınlık bir Türkiye’ye kapılarımızı açacağız lakin bunun yolu 14 Mayıs’tan geçiyor. 14 Mayıs’ta gerçek tercih yapmaktan, hakikat adama oy vermekten geçiyor.”

“Cumhurbaşkanı’mızı TBMM’de yalnız bırakmamamız lazım”

Türkiye’nin sıkıntı bir coğrafyada bulunduğunu ve etrafının ateş çemberi olduğunu anlatan Varank, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki periyotta bu dünya konjonktürü daha düzgün pozisyona gelmeyecek. Daha da berbatlaşacak lakin bu dalgalı ve fırtınalı denizde Türkiye gemisini salimen yüzdürecek, deneyimli bir kaptan lazım. O kaptan bilgisiyle, deneyimiyle, yüreğiyle millete olan aşkıyla Recep Tayyip Erdoğan. İnşallah 14 Mayıs’ta siz gerçek adama oy vereceksiniz. Onun bir de kadro arkadaşları, yol arkadaşları var. Onu destekleyecek onun takımı var. Sayın Cumhurbaşkanı’mızı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de yalnız bırakmamamız lazım. 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nı büyük bir çoğunlukla Mecliste de iktidar yapmamız lazım. İşte bu birlikteliği yakalarsak Allah’ın müsaadesiyle bu ülkenin başaramayacağı hiçbir şey olmaz.”

“Türkiye Yüzyılı’nda kendi ayakları üzerinde duran Türkiye’yi inşa edeceğiz”

AK Parti olarak her vakit üretme ve yeni projeleri hayata geçirme kederinde olduklarını lisana getiren Varank, karşılarındaki muhalefetin her vakit projelere karşı çıktığını ve engellemeye çalıştığını tabir etti.

Gemlik’teki Türkiye’nin Arabası fabrikasının yanına batarya fabrikasının temellerini attıklarına değinen Varank, şunları kaydetti:

“Bu batarya fabrikası Türkiye’deki birinci araba batarya fabrikası olacak. Pekala biz bunu yaparken Cumhuriyet Halk Partisi ne yaptı biliyor musunuz? Siro batarya fabrikasının imar planlarına Büyükşehir Meclisinde ‘Hayır’ oyu verdi. Bunlar her vakit bunun kederinde. Biz bu işleri nasıl baltalarız? Nasıl mahzur oluruz? ya Allah aşkına bu türlü ulusal bir projeye niçin karşı çıkarsın? Bu ülkenin ileri gitmesinden niçin rahatsız olursun? Bunların sıkıntısı ne biliyor musunuz? Türkiye hiçbir başarıyı elde etmesin. Daima namerde, yabancıya muhtaç olsun. Kendi ayakları üzerinde hiçbir vakit duramasın. Bizim aziz milletimiz buna müsaade etmeyecek. Türkiye Yüzyılı’nda kendi ayakları üzerinde duran bir Türkiye’yi daima bir arada inşa edeceğiz.”

Bakan Varank’a Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, kimi AK Parti Bursa milletvekilleri ve milletvekili adayları eşlik etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.