Saadet Partili Ümit Çebi’den 10 vekil tebriği: Karamollaoğlu’na gönülden teşekkür ediyorum

Saadet Partisi, GİK Üyesi Ümit Çebi Temel Karamollaoğlu’na, “Milli görüş tarihinin en güç vaktinde aldığı bu stratejik karar ile %-1 oyu görünmesine karşın mecliste 10 vekille temsiline vesile olmuştur” tabirleriyle teşekkür etti.

Saadet Partili Ümit Çebi’den 10 vekil tebriği: Karamollaoğlu’na gönülden teşekkür ediyorum
Yayınlama: 16.05.2023
5
A+
A-

14 Mayıs’ta gerçekleşen ve 88.92’lik bu iştirak oranıyla dikkat çeken seçim sonuçlarının yansımaları muhalifler ortasında değerlendirilmeye alındı.

Yüzde 44,88 alan yedili masanın adayı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 49,51 alan Cumhur İttifakı’nın adayı Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın yaklaşık 2 milyon 500 bin oy gerisinde aldı.

CHP KAYBETTİ KÜSURAT PARTİLER KAZANDI

Oluşan tablodan sonra büyük bozguna uğrayan ana muhalefet partisi (CHP) derin bir sessizliğe gömülse de, yedili masanın küsurat oya sahip olan ortakları Saadet Partisi (10 milletvekili), DEVA Partisi (14 milletvekili), Gelecek Partisi (10 milletvekili), TDP (1 milletvekili) ve Demokrat Parti (3 milletvekilitemsiliyet karşılıkları olmamasına rağmen CHP listelerinden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) girdi.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ

Konu hakkında konuşan Saadet Partisi’nde Genel Yönetim Heyeti (GİK) üyesi Ümit Çebi, toplumsal medya hesabından Saadet Partisi (SP) Genel Lideri Temel Karamollaoğlu’nu kutladı.

“YÜZDE 1 OYU GÖRÜNMESİNE KARŞIN 10 VEKİLLE TEMSİLİNE VESİLE OLMUŞTUR”

Çebi şu cümleleri kurdu:

“Saadet Partimizin bilge genel lideri; Temel Karamollaoğlu’na gönülden teşekkür ediyorum.

Milli Görüş tarihinin en sıkıntı vaktinde aldığı bu stratejik karar ile, %1 oyu görünmesine karşın, Saadet Partimizin Meclis’te 10 vekille temsiline vesile olmuştur. Vakit bizden yanadır inşallah.”

KAYNAK: HABER7

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.