PKK’dan CHP’ye tam destek! Yıkım için yemin ettiler!

Seçimlere günler kala eli kanlı terör örgütü PKK’dan CHP’ye takviyeler ve skandal açıklamalar da peş peşe gelmeye devam ediyor. Cemil Bayık, Türkiye’yi silahlı çatışmayı büyütmekle tehdit ederken Helin Ümit “Cumhuriyeti biz yıkacağız” dedi.

PKK’dan CHP’ye tam destek! Yıkım için yemin ettiler!
Yayınlama: 11.05.2023
11
A+
A-

Mehmetçik karşısında aldığı ağır kayıplarla bitme noktasına gelen terör örgütü PKK, umudunu 14 Mayıs seçimlerine bağladı. Kritik seçime günler kala örgüt elebaşlarından Cemil Bayık, Duran Kalkan, Murat Karayılan, Remzi Kartal, Bese Erizincan ve Helin Ümit’ten peş peşe tehditkâr açıklamalar geldi.

“IRAK VE SURİYE ÜZERE BÖLERİZ” TEHDİDİ
Terör örgütü PKK Merkez Komitesi üyesi Helin Ümit “14 Mayıs’ta cumhuriyeti biz yıkacağız. 15 Mayıs’ta Kürdistan gerçeği ile yüzleşip yeni bir periyoda gireceğiz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’na HDP’nin takviyesini hatırlatan terörist Ümit “Kim bizi oyuna getireceğini, aldatacağını yönlendireceğini sanıyorsa yanılıyordur. Türkiye’de sistem değişecek. Değişim-dönüşümle ilgili memleketler arası güçler de yanımızda. Suriye ve Irak’ın nasıl parçalandığı ortada. Bu görünüme nazaran Türkiye’de büyük kaybedecek” diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜ MEMNUN
Erdoğan tersliği üzerinden şekillenen ittifakı büyük bir fırsat olarak nitelendiren KONGRA-GEL Lideri PKK’lı Remzi Kartal da cumhuriyet rejimini hezimete uğratacaklarını argüman etti.

“Millet İttifakı’nın kazanması yalnızca AK Parti mağlubiyeti değil” diyen Kartal “Oluşan hava çok olumlu. Herkes bunu daha da büyütmeli. Kürt kentleri ve metropollerdeki halklarımız bütün işlerini dondurarak, seçime kilitlenmeli” şeklinde konuştu.

Kandil’in sözcülerinden Bese Erizincan ise oluşan ortam öz yönetim sonucunu doğuracağını, CHP’nin vadettiği kayyumların iadesi ile bölgesel idare devrinin başlayacağı ve kaynakların YSP-PKK eliyle kullanılacağını kaydetti.

TÜM BÖLÜMLERİ TEHDİT ETTİ
Toplum tüm kısımlarını maksat alıp, silahlı çatışmayı büyütme tehdidinde bulunan PKK’nın elebaşlarından Cemil Bayık da şunları söyledi: “AK Parti -MHP iktidarına son verme imkânı ele geçmiş durumda. Bu fırsat düzgün değerlendirilmelidir.”

Terörist Cemil Bayık ayrıyeten AK Parti’nin İslamiyet ismi altında halkı kandırdığını ve İslam dini ile bir alakaları olmadığını, Müslümanlara büyük ziyan verdiğini sav etti.

PKK idare organı KCK Eş Lideri Murat Karayılan da “Bu devirde herkes birleşmeli ve birliğini göstermeli. Şayet bu türlü bir takviye sunarlarsa, bu, gelecekte kurulabilecek olan ve herkesin katılacağı Kürdistanî birliğin temeli olacak” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.