PFDK’dan İrfan Can kararı: 2 maç ceza

Sivasspor maçında kırmızı kart gören ve PFDK’ye sevk edilen Fenerbahçeli futbolcu İrfan Can Kahveci’nin cezası belirli oldu. Karar nazaran İrfan Can, Giresunspor ve Trabzonspor maçlarında oynayamayacak.

PFDK’dan İrfan Can kararı: 2 maç ceza
Yayınlama: 03.05.2023
11
A+
A-
ensonhaber.com

Süper Lig’de 32. haftada Sivasspor deplasmanın oynayan Fenerbahçe, rakibini 3-1 yenmişti.

Fenerbahçe’de 45+5’te ise İrfan Can Kahveci kırmızı kart görmüştü.

Kırmızı kart gören İrfan Can PFDK’ye sevk edilmişti.

2 resmi maçtan men cezası aldı

PFDK, İrfan Can Kahveci’nin cezasını açıkladı.

Kurul, sarı-lacivertli oyuncuya 2 resmi maçtan men cezası verdi.

Trabzonspor maçında yok

İrfan Can Kahveci, 4 maçtan az ceza aldığı için cezasını lig maçlarında çekecek. 27 yaşındaki futbolcu, ligdeki Giresunspor ve Trabzonspor maçlarında forma giyemeyecek.

Kupa maçında forma giyecek

Öte yandan İrfan Can, kupada 3 Mayıs’ta oynanacak Sivasspor maçında forma giyebilecek. Ekip ile birlikte Sivas’a gitmeyen tecrübeli futbolcu, daha sonra lider Ali Koç’un uçağı ile kente gidecek.

Futbol talimatı ne diyor

Futbol Disiplin Talimatı’nda yer alan kurala nazaran, bir futbolcu 4 maça kadar cezalarını, ilgili kategorideki maçlarda çekiyor. 4 maçtan fazla olan cezalar ise kategori ayırt etmeksizin infaz ediliyor.

Futbol talimatı

Resmi karşılaşmadaki ihlalleri nedeniyle dört karşılaşmaya kadar karşılaşmadan men ile cezalandırılan profesyonel futbolcuların ve görevlilerin cezası, ilgili resmi karşılaşma kategorisi dikkate alınarak kendi kategorisinde infaz edilir. Bu futbolcular ve vazifeliler ceza aldıkları kategori dışındaki karşılaşmalarda oynayabilirler ve vazife alabilirler.

Resmi karşılaşmadaki ihlalleri nedeniyle dört ve üzeri karşılaşmadan men cezası ile cezalandırılan profesyonel futbolcular ve görevlilerin cezası, kategori ayrımı yapılmadan müteakip resmi karşılaşmalarda infaz edilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.