Özgür Özel CHP grup başkanlığından istifa etti mi, edecek mi?

Özgür Özel CHP grup başkanlığından istifa etti mi, edecek mi?
Yayınlama: 15.09.2023
11
A+
A-


Özgür Özel CHP grup başkanlığından istifa etti mi? CHP Grup Başkanı Özgür Özel, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında genel başkanlığa aday olduğunu duyurdu. Bu gelişmenin ardındanÖzgür Özel CHP grup başkanlığından istifa etti mi, edecek mi? merak edildi. Peki,Özgür Özel grup başkanlığından istifa mı etti? Detaylar…

Özgür Özel CHP genel başkanlığı için aday olacağını açıklamasının ardından grup başkanlığı için istifa edecek misiniz sorusuna “CHP tarihinde ilk grup başkanıyım. Sayın Genel Başkanımız da milletvekili olmayan ilk genel başkan. Bundan sonraki süreçte değerlendirmeyi yapacağız. Kendisinin görevi bırakmam yönünde bir talebi olmadı.” yanıtını verdi.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Özel, “Yönetim seçim yenilgisinin sorumluluğunu üstlenmedi. Partimizin 39 milletvekilini başka partilere vermesi parti vicdanında ve tarihinde unutulmayacak bir hasar bırakmıştır. Sorumluluk üstlenmeyen bir yönetim tarzı kabul edilemez. Bu nedenle genel başkanlığa adayım” dedi.

Kendisine destek veren milletvekili ve parti meclisi üyeleriyle birlikte CHP genel merkezinde buluşan Özel, saat 14.00’te kameraların karşısına geçti. “Değişimin yüzyılı, yüzyılın değişimi” sloganıyla hazırlanan tutum belgesiyle birlikte kürsüye çıkan Özel, “Bu Türkiye’yi değiştirmek için CHP’yi değiştirmek isteyenlerin hikayesidir. Bizler bu yürüyüş ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimci karakterini esas alan büyük bir kırılmayı hedefliyoruz. Yeni bir yüzyılda yeni bir siyaset için yeni yaklaşımlarla yol alacağız. Toplumsal talep ve ihtiyaçların aksine parti yönetimi yenilginin nedenlerini araştırmadı. Alınan sonuca bahaneler üretti, yenilginin siyasi sorumluluğunu üstlenmedi.” dedi.

Haberler.com / Onur Bayram – Gündem

Özgür Özel Gündem Politika Haberler