Online Mağazalarda Vibratörün Neden “Kadınlar için Masaj Aleti” Olarak Satıldığını Öğrenince Dumur Olacaksınız

Daha önce bir online satış mağazasında ‘vibratör’ yerine ‘kadınlar için boyun ve omuz masaj aleti’ yazıldığını görmüş olabilirsiniz. Böyle bir ürüne rastladığınızda herkes gibi nedenini sorguladıysanız aslında cevabı oldukça ilginçmiş! Gelin, nedeni …

Online Mağazalarda Vibratörün Neden “Kadınlar için Masaj Aleti” Olarak Satıldığını Öğrenince Dumur Olacaksınız
Yayınlama: 02.05.2023
35
A+
A-

Daha önce bir online satış mağazasında ‘vibratör’ yerine ‘kadınlar için boyun ve omuz masaj aleti’ yazıldığını görmüş olabilirsiniz. Böyle bir ürüne rastladığınızda herkes gibi nedenini sorguladıysanız aslında cevabı oldukça ilginçmiş! Gelin, nedeni neymiş öğrenelim…

Her ne kadar “günah” ya da “ayıp” diye kulaklarımızı tıkasak da cinsellik de gülmek ya da ağlamak gibi iç güdüsel bir eylem.

Her bireyin kendi bedenini tanıması ve cinselliği keşfetmesi uzmanlar tarafından sağlıklı bir psikoloji ve beden için önemli olarak nitelendiriliyor.

Bunun için de bazı seks oyuncakları ve vibratörler üretiliyor.

Ancak vibratörlerin zaman zaman online mağazalarda isimlerinin açıkça yazılmadığını görmüşsünüzdür.

Bunun gibi👇🏻

Ya da bunun gibi👇🏻

Çoğumuz bunun müstehcenlikle ilgili olduğunu düşünsek de öyle değilmiş. Twitter’da bir kullanıcı hepimizin merak ettiği o soruyu sordu ve “Bu bildiğimiz vibratör değil mi? Neden ‘masaj aleti’ olarak pazarlanıyor” diye yazdı.

Birçoğumuz bunun toplum baskısı nedeniyle yalnızca Türkiye’de böyle olduğunu düşünsek de cevap öyle değilmiş…

3 sene süre boyunca yurt dışında e-ticaretle uğraştığını belirten bir kullanıcı bunun tüm dünyada böyle olduğunu yazdı.

Kullanıcı paylaşımında, “böyle ürünlerin güvenlik hijyen lisansıdır ve pazarlama görsellerinin getirdiği kısıtlamalardan dolayı benzeri ülkelerde sürekli masaj aleti olarak satılırlar, ve evet bildiğiniz vibratör” diye yazdı.

Yani, satıcılar bu ürünleri müstehcen olmayan bir şekilde sunmakla yükümlü oldukları için böyle bir isim kullanıyorlarmış.

Ayrıca alıcının satın alırken utanmasını da engellemeyi amaçladıkları için bu yöntemi kullanarak satışı arttırmayı hedefliyorlarmış

Bu kurallara uymadıkları takdirde ise “En ufak bir çağrışım yapması satıcıların haklarından men edilmesiyle sonuçlanır” diye belirtiyor.

Ne yalan söyleyelim, biz de şaşırdık… Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.