Öğretmenlere ara tatil kalktı mı? Öğretmenlere ara tatil var mı yok mu? Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı!

Öğretmenlere ara tatil kalktı mı? Öğretmenlere ara tatil var mı yok mu? Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı!
Yayınlama: 15.10.2023
8
A+
A-


Öğretmenlere ara tatil kalktı mı? Sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı açıklamasının ardından birçok kişi tarafından sıklıkla merak edilen sorular arasında yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) dün aldığı karar tartışmalara neden oldu. Bu kapsamda birçok kişi tarafından da Öğretmenlere ara tatil kalktı mı? Sorusu internet üzerinde arama motorlarında sorgulatılıyor. Peki, Öğretmenlere ara tatil kalktı mı? Öğretmenlere ara tatil var mı yok mu?

MEB, öğretmenlerin 13 ila 17 Kasım tarihleri arasındaki mesleki çalışmalarının okullarda yapılmasına karar verdi. Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 13.10.2023 tarihli “13-17 Kasım 2023 Mesleki Çalışma Dönemi” konulu resmi yazıda Öğretmenlerin Mesleki Çalışmalarının 13-17 Kasım 2023 tarihleri arasında görev yaptıkları okullarda yapılacağı bildirildi. Seminer çalışmalarının okullarda 09.30-13.00 saatleri arasında belirlenen program kapsamında yüz yüze yapılacağı açıklandı.

Ancak daha önceki dönemde söz konusu çalışmalar online olarak yapılıyordu. Birçok öğretmen bu yılda online yapılmasını beklerken, gelen kararla şoke oldu. Tatil planı yaptıklarını ve biletlerini alıp rezervasyon yaptıklarını belirten öğretmenler duruma isyan etti.

Yaklaşık 1 milyon 200 bin öğretmenin isyan ettiği bir başka nokta ise çocuklarını bırakacak kimse olamaması. Söz konusu dönemde kreşlerinde tatil olacağını belirten öğretmenler, çocuklarını okula götürmek zorunda kalacak. Yüz binlerce öğretmen MEB’in kararı geri çekmesini bekliyor.

Emir Ceran
Haberler.com – Gündem

Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Bakanı Gündem Eğitim Yaşam Güncel Haberler