Nureddin Nebati: Yerli ve katma bedelli üretimi artırmak için çalışıyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Twitter yerli ve katma kıymetli üretimi artırmak için çalışıldığını belirten bir ileti paylaşarak bu doğrultura yapılan çalışmaları aktardı.

Nureddin Nebati: Yerli ve katma bedelli üretimi artırmak için çalışıyoruz
Yayınlama: 26.03.2023
9
A+
A-
AA

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Hazine Dayanaklı Kefalet Sistemi’ni faal bir halde kullanmaya devam ettiklerini, selektif kredi siyasetleriyle sürdürülebilir büyümeyi desteklediklerini belirten bir bildiri yayınladı.

“Girişimcilik ekosistemi güçlendi”

Bakan Nebati bildirisinde, Türkiye İktisat Modeli kapsamında attılan adımlar ve güzelleşen yatırım ortamıyla girişimcilik ekosisteminin güçlendiğini belirtti.

“Finansmana erişime kıymet veriyoruz”

Nebati, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye İktisat Modeli kapsamında, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat artışları maksatlarına ulaşmak için kredilerin üretken alanlara yönlendirilmesine ve gerçek kesimin uygun şartlarda finansmana erişimine değer verdiklerini bildirdi.

“Kadınlara müspet ayrımcılık”

Bu kapsamda, Hazine Dayanaklı Kefalet Sistemi’ni faal bir formda kullanmaya devam ettiklerini, selektif kredi siyasetleriyle sürdürülebilir büyümeyi desteklediklerini vurgulayan Nebati, şu değerlendirmelerde bulundu:

Diğer taraftan, bayanlarımıza kapsamlı programlar, teşvik ve dayanaklar sunarak olumlu ayrımcılık uygulamayı kesintisiz sürdürüyoruz. 2023 Ocak ayı prestijiyle, bayanların ülkemizde işgücüne iştirak oranı yüzde 36,1 ile tarihi yüksek düzeylerde seyretmeye devam ediyor. Selektif kredi siyasetlerimizin yanı sıra model kapsamında attığımız öbür adımlar ve uygunlaşan yatırım ortamımızla birlikte, girişimcilik ekosistemimizi güçlendiriyor, yerli ve katma pahalı üretimi artırmak ve global kıymet zincirindeki pozisyonumuzu her geçen gün daha ilerilere taşımak için çalışıyoruz. Bu çerçevede, Togg başta olmak üzere, elektrikli araç ekosistemi, savunma sanayi, güçte dışa bağımlılığı azaltan yatırımlar ve güç teknolojileri üretimi üzere alanlarda elde ettiğimiz büyük muvaffakiyetleri daha da ileriye taşıyarak Türkiye Yüzyılı’na itimatla, azimle ve kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.